Plans for the weekend? None, hockey's on. | Read Eat and Live

Plans for the weekend? None, hockey's on.

Once you become a hockey fan it's part of you. It's part of your blood.

Jako pravý český hokejový fanoušek sleduji snad každý zápas našeho týmu. No a vzhledem k tomu, že tento rok je speciální tím, že hostíme mistrovství světa, nemohla jinak, než se jít v sobotu podívat do O2 arény. Přiznejme si to, kdo by chtěl zmeškat zápas proti Rusku v tak úžasné atmosféře?


Hokejovou horečkou jsem "trpěla" už několik dní předem, kdy jsme s Barčou plánovaly, jak si zmalujeme obličeje, vezmeme vlajku a šály a pozor - jak se vyfotíme s oficiálními maskoty letošního mistrovství, s Bobem a Bobkem (tímto se ti, tati omlouvám za to, jak jsem musela být nesnesitelná - když já se fakt těšila!). No, a když nastal ten osudný den, sobota 7. 2., všechno bylo naprosto skvělé. Ráno jsme si zmalovaly obličeje (nikdy jsem netušila, jak těžký je nakreslit českou vlajku), pořádně se přejedly a hurá na hokej. No a nebýt obrovským frontám na jídlo v Harfě, ten den už nemohl být dokonalejší. Jenže nic není přesně podle představ, a tudíž než jsme konečně dostali a dojedli své jídlo, Bob a Bobek z veřejného kluziště odešli. Kdyby neodcházeli výtahem, možná bych za nimi ještě běžela, ale takhle? Ne, děkuji. Výtahy jsou totiž úděsný zlo, a nevěř tomu, že pokud se v nich zasekneš, tlačítko se zvonečkem Ti pomůže. Když jsme se několik let zpátky (sakra, to už je tak dlouho?) zasekly ve výtahu s Leničkou, ta paní, co to zvedla a měla nám pomoct, si myslela, že si děláme srandu a položila to. To je ale úplně jiný příběh. Teď nemám plakat nad tím, jak jsem se zasekla ve výtahu, ale nad tím, že nemám fotku s Bobem a Bobkem. Achjo...

Přinejmenším jsem se ale naprosto skvěle najedla! Sice jsem už dlouho neměla nic tak nezdravýho a pálivýho burritos, takže jsem do večera vůbec neměla hlad, ale bylo to fakt dobrý! Co bylo ale lepší, bylo to, co následovalo. Potom, co jsme se protlačili davem na svá místa, konečně jsem mohla naživo vidět náš národní tým. Juchů! 


Zápas začal. Vyprodáno. Úžasná atmosféra. Dokonce i bitka (bitky v hokeji jsou nejlepší!) a vtipný lidi kolem nás! Doteď jsem se považovala za vášnivýho fanouška, ale musím zahanbeně sklopit hlavu a zpytovat svědomí. Ne, dělám si srandu, ale jeden kluk kousek od nás byl moc komickej. Pořád vykřikoval něco jako "Pojďme! Náš sektor vůbec nefandí! Češi! Češi! Češi!..." Obdivuju, že na konci zápasu ještě mohl mluvit, protože už já s tím měla problém. Zvlášť v 56. minutě, kdy Vladimíra Svačinu jeden z ruských hráčů fauloval. Bylo z toho trestné střílení. Všichni stáli na nohou, vlajky v rukou a nervózně čekali...

"Svačina už se rozjíždí... A DÁVÁ GÓL!" 

...a dočkali. Myslím, že Svačina může být naprosto spokojen. Dát svůj první gól v reprezentaci, zároveň i vítězný proti Rusku a doma ve vyprodané O2 aréně, to je snad sen každého reprezentanta. Každopádně jsme vyhráli 4:3 a já jsem z toho šťastná ještě teď. Třikrát hurá!

Hurá!

Hurá!

Hurá!

Na závěr ještě přidávám pár dalších fotek:


Ne že by to bylo vidět, ale je to bitka!
Naprosto profesionální fotka na VIP záchodech.


Nikol

Unknown

2 komentáře:

  1. <3 perfektní den!!! a to, že jsem vyhráli je důkaz, že můžeme v klidu dál fandit společně!! :DD

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A díky tomu se na mistrovství těším milionkrát víc ♥ :D

      Vymazat