Procházka Prahou a Naši furianti | Read Eat and Live

Procházka Prahou a Naši furianti

Ještě před Vánocemi taťka koupil lístky do Národního divadla na Naše furianty. Pojali jsme to tedy jako rodinný výlet a mamka rozhodla, že si pěkně projdeme celou starou Prahu. Proč taky ne, že jo? Budeme oblečení v šatech, na podpatcích - naprosto ideální podmínky pro turismus (po dnešním bolavém probuzení už tuhle chybu nikdy neudělám!).

Fotila sestra, tak si nevšímejte useklých bot :D

První zastávkou bylo Václavské náměstí, kde jsme všichni měli ještě plno energie a mohli jsme tak obdivovat největší C&A v Evropě (jen zvenčí, samozřejmě... ten den jsme byli jen turisti). Jak jsme šli ale dál, na Staroměstské náměstí, začala jsem si vyčítat svou volbu bot. Ne že bych teda měla na výběr, když nás večer čekalo divadlo. Prostě proč Praha nezná normální, nekachličkové, chodníky?

Všude plno turistů, pomoc! Po pravdě, mám ráda chození po památkách, ale nesnáším turisty všude kolem. Zvlášť ty, co jdou pomalu přede mnou a nejde je vůbec obejít. A cestou na Karlův most jich bylo spousty. Krásné, slunečné počasí to naštěstí vykompenzovalo a my si mohli užít hezký výhled. 


Co se ale nestalo? Doma jsem zapomněla nabít foťák a tohle je tak poslední jakž takž použitelná fotka, jakou jsem na něj vyfotila. Pro zbytek musel vystačit mobil. Ačkoliv si na jeho foťák stěžovat nemůžu, v divadle mě sakra mrzelo, že foťák byl vybitý. Úplně shora byl tak krásný výhled, a ten strop a lustr... Nejde to jinak, musím sem přidat alespoň ty fotky, co mám, i když jsou nic moc :)
Po nějakých třech hodinách chození na podpatku jsme se konečně usadili na svých místech. Totálně unavení a bolaví. Vůbec jsem si nemyslela, že celé představení vydržím vzhůru. To jsem ale ještě nevěděla, že se jedná o tak skvělou hru. 

Realistické drama Ladislava Stroupežnického, Naši furianti, mělo premiéru v Národním divadle roku 1887. I dnes se však v jeho vtipném zobrazení české vestice najde cosi aktuálního. Humor, doplňující už tak humorné roztržky vesničanů, skvělé obsazení (Jiří Štěpnička, Miroslav Donutil, Jan Dolanský, David Prachař, Ondřej Pavelka, Václav Postránecký a mnoho dalších) a úžasná atmosféra - to vše se postaralo o krásné představení. 

Můžu jen vřele doporučit. :)

Nikol


Unknown

8 komentářů:

 1. Také jsem včera byla na Našich furiantech :) Národní divadlo je moc pěkné a hra byla povedená :) Praha je moc krásná hlavně v noci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :) jen škoda, že jsem po celým tom dnu byla tak unavená, že noční Prahu jsem nebyla schopná vnímat :D

   Vymazat
 2. Nesnáším, když zapomenu nabít foták! :D Praha je fakt kouzelná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejradši bych si za to nafackovala :D ale tak co, stalo se :)

   Vymazat
 3. btw. Valentin Bláha je postava, herec se jmenuje Ondřej Pavelka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé no vidíš, přehlídla jsem se :X děkuju za upozornění :)

   Vymazat
 4. pekna prochazka :) a souhlas, podpatky jsou na vylety nejlepsi ! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda! Divím se, že mě ještě teď nebolí nohy :D

   Vymazat