Lyžák | Read Eat and Live

Lyžák

Včera v brzkých ranních hodinách skončil nejlepší týden za posledních několik měsíců. Týden žraní jídla, skvělých zážitků a lyžování. Týden, na který se budu zase rok těšit. Lyžák v Rakouských Alpách je totiž naprosto boží, skvělý, nejlepší. A mě nezbývá nic jiného, než odpočítávat dny do toho dalšího.

Teď ale nechci kňourat nad tím, jak moc se těším na další lyžák. Dnes tu jsem od toho, abych shrnula ten letošní. Říct, jestli byl lepší, než ty předchozí nemohu. Nevím. Co ale vím je to, že svou skvělostí se jim minimálně vyrovnal.Už jen jízda tam byla svým způsobem neobyčejná nebo obyčejně neobyčejná? Bylo páteční ráno, 7:40 a my místo nulté hodiny čekali před školou s kufry, vaky a zásobami s jídlem. Co se toho posledního týče, při loučení s chudáky, kteří zůstávali ve škole, jsme minimálně čtvrtinu rozdali. Ale nevadí, o to líp. Jak jsme totiž zjistili, i tak jsme toho měli haldy, haldy a ještě jednou haldy. Oreový cheesecake, skořicoví šneci, slané štrůdli, toasty, řízky, tzatziki, krekry a v neposlední řadě i můj mrkvový chlebíček, který byl ale pro všechny až moc zdravý (takže jsem ho zbaštila pěkně sama, hehe). Máš hlad? Já jo. Ale nevadí, přesuňme se od jídla spíše k samotné jízdě. Bylo částečné zatmění slunce a měli jsme supr čupr sklíčko, přes které jsme ho mohli vidět. Třikrát hurá! Chtěla jsem ti tu krásu vyfotit, ale nemyslím si, že foťák mobilu to pobral úplně tak, jak jsem chtěla. Vlastně myslím, že by možná lépe pobral ten smrad, který byl v autobuse vždycky, když jsme projížděli kolem pastvin krav a koní. Nevadí...

Krása, co? :D
Přesuňme se už ale ze smradlavého autobusu do městečka Matrei. Kousek od hotelu byla Bila a Interspar, což se rovná další kupa jídla - to je prostě nejdůležitější informace. V sobotu jsme tedy udělali pořádný nákup, abychom s tím přežili neděli. V tu totiž v Rakousku nejsou otevřené žádné obchody. Nejstupidnější zákon, fakt! Neděle stála za prd ale ještě kvůli něčemu jinému. Počasí. Ačkoliv jsme jeli do nejlepšího střediska, které jsme navštívit mohli, hustá mlha nám stejně umožnila jen jednu jízdu. Nebo spíš boj o přežití. Neděle se tedy nesla v duchu "seď v restauraci a sněz kolik můžeš".

Ve skutečnosti ta mlha byla mnohem horší.

Mlhu, zimu a nelyžování nám ale plně vynahradilo pondělí. Vyrazili jsme na ledovec, a přestože po cestě byla také mlha a dost jsem se bála, že si zas nezalyžujeme, jakmile jsme vyjeli vláčkem nahoru, všechny obavy mne opustili. Nádhera. Teplo. Sluníčko. Vlastně jsem děkovala sama sobě, že jsem se namazala opalovacím krémem.Ne že by to vypadalo jako andělíček, ale má to být andělíček.

Navíc v tomhle středisku bylo nejlepší jídlo! Teda... ne tak dobré, jako ve Svatém Jakubovi, kde mají tvarohové knedlíky plněné nutelou a polité vanilkovou omáčkou (a tam přesně jsme letos nejeli, chápeš to? achjó). Käsespetzel byli naštěstí natolik lahodné, že jsem alespoň na ten den zapomněla na knedlíky a pořádně jsem se nacpala. Za necelá čtyři eura jsem dostala něco jako halušky se sýrem, kterého tam bylo tolik, že to vlastně byla jedna velká sýrová hrouda. Ononom. Přimysli si k tomu ještě salát a začneš stoprocentně slintat.


No, a když už jsme u toho jídla, krom tvarohových knedlíků s nutelou a vanilkovou omáčkou (jo, napíšu to sem ještě milionkrát, protože truchlím!) jsem měla všechno, co jsem chtěla. Apfelstrudel, těstoviny, skvělé saláty s avokádem a mňamózní rajskou polévku, jejíž fotku sem ale pro jistotu dávat nebudu. Vůbec se totiž nepovedla a akorát by to vypadalo jako srajda.

Co ještě mohu dodat? Že chci zpátky. Že jsem si to fakt užila. Že mám ty nejlepší vzpomínky.


Nikol

Unknown

4 komentáře:

  1. jéé, to už je let, kdy jsem byla na lyžáku... :-)Zvu vás všechny do soutěže, ve které můžete vyhrát den se společností YVES ROCHER, BLOGGERKAMI a přidat se k projektu SÁZEJME PRO PLANETU, díky kterému spolu zasadíme stromečky pro výrobu produktů značky YR a pro záchranu přírody :-)!

    OdpovědětVymazat
  2. :( :( :( :( achjo.. asi jsem si to neměla číst, chce se mi zpátky ještě daleko víc než před tím ..

    OdpovědětVymazat