Ovesné palačinky | Read Eat and Live

Ovesné palačinky

Také znáš ty dny, kdy musíš udělat oběd, ale nechce se ti do ničeho složitého? Nedávno postihl jeden takový den i mě. Nejen, že jsem musela vyplodit něco pro mě, ale i pro mamku a sestru. První nápad byl samozřejmě kuskus. Není nic rychlejšího! Jenže já naivně žila v domnění, že ho doma nemáme. Samozřejmě, že jsme ho měli. K obědu byl tudíž druhý den! :D Druhá volba padla tedy na palačinky. Abych byla přesnější, na jejich verzi, která mi chutná nejvíce - na ovesné palačinky.Co budeš potřebovat?

- 8 lžic ovesných vloček
- 6 lžic celozrnné mouky
- 2 vejce
- mléko (od oka, aby bylo těsto tekuté a šlo dobře rozprostřít po pánvi)


Postup

Myslím, že každý ví, jak dělat palačinky. No, a pokud ne, rozhodně začni s vyšleháním vajíček. Poté si namel ovesné vločky na "mouku" a postupně přidávej spolu s moukou a mlékem a šlehej. 

Jakmile budeš mít těsto tak akorát řídké, pár minut ho nech uležet. Vločky do sebe ještě natáhnou tekutinu a s největší pravděpodobností budeš muset přidat trochu mléka. 


Pak už nezbývá nic jiného, než začít se samotnými palačinkami. Rozehřej si pánev, potři jí (jen trošku!) kokosovým/olivovým olejem a na mírném plamenu osmaž palačinku nejprve z jedné strany. Jakmile veškerá mokrá místa "zaschnou" je čas palačinku obrátit. Z celého těsta by jich mělo vyjít přibližně 11 menších, úzkých.

Dobrou chuť!


NikolUnknown

4 komentáře:

 1. Konečně něco dobrého a hlavně zdravého pro mě! :D Po 9 měsících zdravého stylu života jsem se smířila, že si asi už nedám palačinky, ale tahle zdravá verze je dokonalá!
  Rozhodně díky za inspiraci! Teď už jenom musím koupit všechno, co se potřebuje a co nejdříve to vyzkouším.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pf.. tak to je mi nesmírným potěšením vyvést tě z omylu a představit ti nejlepší palačinky :DD Jsou podle mě lepší, než ty normální a plus ještě zdravý, win win ♥
   Není zač!

   Vymazat
 2. mnam to musim zkusit! uz dlouho jsem patrala po nejake zdrave variante palacinek :)

  OdpovědětVymazat