Jak na snídaňové kaše? (No. 3 - kávová ovesná) | Read Eat and Live

Jak na snídaňové kaše? (No. 3 - kávová ovesná)

Po nějaké době jsem si řekla, že je čas najít nějakou novou variantu ovesné kaše. No, a tak jsem hledala, hledala, až... se stalo něco nečekaného. Šokujícího. Báječného. Našla jsem tu nejlepší ranní kombinaci, která vůbec jde vymyslet! Kávová ovesná kaše. Co víc tě po ránu může nabudit víc, než pořádná porce této lahody a kofeinu? Řekla bych, že nic lepšího prostě a jednoduše neexistuje.


Než začnu se samotným receptem, měla bych ještě zmínit fakt, že fotky stojí za prd (což je ještě dost slabý výraz :D). Vzhledem k tomu, že jsem jí ale vařila ráno, kdy jsem totálně nestíhala, jinak to nešlo. V nejbližší době to vylepším, slibuji! Tahle dobrota si totiž rozhodně zaslouží víc. Protože mňam. ♥

Co budeš potřebovat?

- ovesné vločky
- lžíci instantní kávy
- med (nebo jiné sladidlo)
- jogurt
- mléko
(popřípadě něco na dozdobení)

Postup

Jedná se vlastně o normální ovesnou kaši. Vodou (mlékem) zaliješ tolik vloček, kolik jich jen sníš. Nejlépe v poměru 1:2. Už v tomto okamžiku jsem přidala lžíci kávy, vše jsem zamíchala a nechala chvíli vločky nasáknout. (V tomto ohledu jsou dobré vločky z Lidlu, protože jim opravdu stačí jen chvilka.)


Mezitím si můžeš připravit svačinu, nebo jako já, další část snídaně (ovoce a peanut butter jelly sandwich z celozrnného chleba :D). Poté začni kaši vařit a jen co trochu zhoustne, přimíchej nějaké to sladidlo (i když nemusí nutně být).


Konečně přichází ten okamžik, kdy je kaše dostatečně hustá a ty jí můžeš odstavit z plamene. Pro zjemnění přidej ještě 3 - 4 lžíce jogurtu a je hotovo. 


Dobrou chuť :)


Nikol

Unknown

6 komentářů:

 1. Jee, mňamka. Vypadá moc dobře :) kaše ji na snídani taky občas dělám :)

  Life by Peggie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je dělám skoro každý den, jsou jako závislost. ♥ :D A tahle je opravdu jedna z nejlepších, doporučuji :)

   Vymazat
 2. Tak to je zajímavý nápad, někdy to určitě vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To doufám. :) Rozhodně vyzkoušej, když budeš strašně unavená. Nastopro tě miska téhle dobroty probudí. :D

   Vymazat