Tvarohové placky | Read Eat and Live

Tvarohové placky

Dneska jsem měla strašnou chuť na vafle, fakt strašnou (což strašně moc souvisí s názvem celého článku :D). Domů jsem ale přijela pozdě a už na ně nebyl čas. Což je událost zasluhující si minimálně minutu ticha.

Jenže... já to chytře vyřešila a celou situaci jsem zachránila. Ha! Nebo spíš vše zachránil tvaroh, čekající v lednici. Už nějakou dobu jsem měla uložený recept na jednoduché placky pouze ze zmíněného tvarohu a vajíček. Proteiny - hurá! Takže recept na další variantu vaflí slibuji přidat v nejbližší době, ale pro dnešek se budeš muset, stejně jako já, spokojit "pouze" s tímto. :)Co budeš potřebovat?

- 250 gramů tvarohu
- 2 vajíčka
- 1/2 kypřícího prášku
- špetka soli (doporučuji opravdu málo)
- koření/semínka/whatever na dochucení

(skvělá sladká varianta by mohla být s přidáním kakaa)


Postup

Nejedná se vlastně o nic složitého. Nejprve rozmixuješ vajíčka se špetkou soli, poté přimícháš ještě tvaroh a je víceméně hotovo.


Už jen stačí "kydnout" těsto na plech a přidat cokoliv jen chceš. Já na jeden plech přidala kmín a lněná semínka. Zbytek těsta jsem ochutila skořicí a posypala už jen lněnými semínky. Záleží jen na tvé fantazii. :)


Placky nech něco málo přes 20 minut v troubě rozehřáté na 150 °. 


Dobrou chuť. :)


Nikol

Unknown

4 komentáře:

 1. Jé, to vypadá zajímavě! :) Tvaroh já můžu, ale většinou ho zdlabu jen tak s nějakýma dobrůtkama, než abych se donutila jej "spotřebovat" na pečení :D

  worldaroundmissnothing.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně můj problém. Doteď to byl maximálně tak cheesecake, který jsem si prostě nemohla ujít. Ale placky za to rozhodně taky stojí. :)

   Vymazat