Carrot Cake Waffles | Read Eat and Live

Carrot Cake Waffles

S hrůzou jsem zjistila, že jsem strašně dlouho neměla vafle. Jak je to možné?  Proč jsem se dopustila tak ohavného činu? Panebože Nikol... jak jsi mohla?! Samozřejmě jsem šla okamžitě hledat nějaký nový recept. Pak jsem si ale, hlava děravá, vzpomněla na jeden dávno uložený - na mrkvové vafle. Dál už jsem pátrat nemusela, bylo jasno. ♥ 

Jsou rychlé, jednoduché a hlavně výborné. Kdo nepohrdne jakýmkoliv mrkvovým těstem, rozhodně by měl vyzkoušet i tohle. :)


Co budeš potřebovat?

- hrnek celozrnné (žitné) mouky
- 2/3 hrnku mléka
- 1/2 hrnku mrkve
- vajíčko
- 2 lžíce kypřícího prášku
- 1/2 lžíce jedlé sody
- špetka soli
- 1/2 skořice
- lžíce medu


Postup

Opět se jedná o jeden z těch lehčích receptů. Prostě nejprve smícháš všechny suché ingredience...


... a poté k nim přihodíš zbytek. Všechno znovu pořádně zamíchej a postupně dávej do vaflovače. Jen nevím, jestli je ten můj trošku vadnej, nebo jestli to dělají všechny, ale když jsem ho prudce otevřela (protože jsem byla moc nedočkavá :D), vafle se mi uprostřed roztrhly. Na to tedy pozor a raději si dej s otevíráním vaflovače trochu na čas.


Pokud, stejně jako já, dlouho vymýšlíš co si k této dobrotě dát, mám rovnou dvě možnosti. Buď se ti povede nastrouhat víc mrkve a udělat z ní mrkvový salát (plus přidat dalších milion věcí - jogurt, nektarinku, jahody...), nebo rozmixuj jahody s jogurtem a to posyp ještě mandlemi. DOKONALOST!


Dobrou chuť. :)


NikolUnknown

Žádné komentáře:

Okomentovat