It's simple. Just run! | Read Eat and Live

It's simple. Just run!

Něco tě naštvalo? Potřebuješ si odpočinout? Nemůžeš se soustředit? Nudíš se? 

Zvedni se, nasaď boty, zapni písničky a běž


Nic lepšího snad ani udělat nejde. Na nic se neohlížej, prostě si tu chvíli udělej a zkus to. Jasně, z hodin tělocviku se ti běh může jevit jako největší utrpení světa. I já to tak měla. Ale na to kašli. Tohle není jako ve škole. Nemusíš se hnát, nikdo ti čas neměří. Jen běž. Najdi své tempo. Mysli na co chceš, nebo nemysli vůbec. Odpočiň si.


Najdi trasu, kde bude minimum lidí a kde se ti bude líbit. Běž lesem, loukou... Užij si nádhernou přírodu, nadýchej se čerstvého vzduchu. Neříkám, že tohle jde hned od začátku. I já začínala běhat s tím, že jsem se nutila, že mě to nebavilo. Neviděla jsem v tom nic hezkého, ani záživného. Stále jsem jen počítala metry, které mi zbývaly. Ale jakmile přestaneš přemýšlet nad během a začneš si všímat maličkostí tam venku, budeš utíkat s radostí. Ba dokonce se na tu chvíli budeš celý den těšit. 

Kde kdo by mi za tento výrok nejspíše vynadal, ale nemusíš běžet ani v kuse. Vím, že jakmile zastavíš, je těžké se znovu rozběhnout. Jenže on je rozdíl mezi zastavením, když už nemůžeš a zastavením na pěkném místě. Pokud nemůžeš, nezastavuj - nemůže pouze tvůj mozek, nohy ano, to mi věř. Nacházíš se ale na nějakém pěkném místě? Chceš si jen tak sednout do trávy a užít si přírodu? Pak ano, zastav. 

Třeba já skoro vždy stavím na místě, z něhož je následující fotka. Buď si tam zacvičím, nebo si jen tak sednu do trávy a přemýšlím. Vždyť o tom to je. Při běhu se máme odreagovat, ne se trápit. 


Nastav si svá pravidla. Zjisti, co je pro Tebe nejlepší. Co Ti pomůže si běh užít? Dej tomu čas a ono to půjde, slibuji. I pokud Tě běhání nebaví, určitě si zaslouží ještě jednu šanci. :)


...and ran happily ever after.


Nikol


zdroj: WeHeartit

Unknown

4 komentáře:

 1. Běh opravdu miluju,před 2 lety jsem začla běhat a ted bez toho pocitu a odpočinutí po doběhnutí nemůžu být ! :) Kvuli tomu jsem rada ze bydlim na vesnici a mezi kopci,takže muzu behat kdekoliv lesem. Urcite planuji svem behani napsat neco na blog ! PS: přijdeš mi strasne mila ! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uf, už jsem si myslela, že jsem jedinej blázen, co se cítí po běhu odpočinutě. :D A přesně.. sice nemám ráda dojíždění autobusem, to že tu nikdo není, ale za to běhání to stojí! Ta příroda na vesnici je opravdu nádherná. Pokud napíšeš článek, rozhodně si ho chci přečíst. :)
   Jé a moc děkuju. :3

   Vymazat
 2. Běhání mě vždycky strašně lákalo, ale nějak pořád nemám vůli s tím začít... Ségra běhá i závodně a hrozně ji to baví. .. Snad teď o prázdninách se k tomu konečně dokopu... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takhle přesně jsem to měla i já. Pokud se ale dokopeš, najdeš si trasu, která se ti bude líbit a vydržíš, myslím, že tě běhání začne bavit. Hodně štěstí :))

   Vymazat