Jahodovo-kokosové muffiny | Read Eat and Live

Jahodovo-kokosové muffiny

Nikdy jsem si nemyslela, že by mohly být mé kuchařské dovednosti schopny upéct něco bez receptu. Normálně bych to ani nepokoušela, jenže... google mě zklamal. :( Doma jsme měli spoustu jahod a už mně omrzelo jíst pořád dokola to samé - jahody s jogurtem (kecám, došel nám jogurt). Jenže já potřebovala svačinu. Nutně a rychle. A nebudeme si nic nalhávat, muffiny prostě rychlé jsou a víceméně jsou i jednoduché.

V tomto momentu přichází na řadu již zmiňovaný Google. Ať jsem ale hledala, jak jsem hledala, žádný vyhovující recept na jahodové muffiny s kokosem (protože jsem měla sakra velkou chuť i na kokos) nikde nebyl. Naštvaná, rozladěná a hladová Nikol tedy vzala osud své kuchyně do vlastních rukou, začala vytahovat suroviny, míchat a šlehat.

Kde kdo by čekal, že po tomto odpoledni již nebude existovat žádná kuchyň, ani Nikol a ani muffiny. Jenže světe div se, všechno bylo. Co víc, sváča se povedla, já nakonec byla spokojená a navíc jsem měla na další dva dny cyklisťáku o občerstvení postaráno. Třikrát jupí! Jupí. Jupí. Jupí.


Ty teď určitě chceš vědět onen zázračný recept, že ano? Jelikož se jedná o můj výmysl, naprosto stoprocentně jsou tam jen a pouze mňaminky = stojí to za vyzkoušení. :)

Co budeš potřebovat?

- 2 hrnky celozrnné žitné mouky
- 1 celé vajíčko + 1 bílek
- hrnek mléka
- 1/2 hrnku jogurtu
- 1/2 hrnku kokosu
- 3/4 hrnku jahod
- 1 1/2 lžíce kypřícího prášku
- lžíce medu (nebo jiné sladidlo)
- lžíce kokosového oleje


Postup

Co se mého zázračného a neočekávaně úspěšného postupu týče, není na tom nic neobvyklého. Prostě začni tím, že si rozklepneš vajíčko, z druhého přidáš pouze bílek a vyšleháš to do pěny. Poté přidáš mouku, mléko, jogurt, kokosový olej, kokos, med a vše rozmixuješ do trochu tužšího těsta. Teprve na konec přijde řada na jahody a kypřící prášek.

Vzniklou směsí naplníš své muffinové formičky. Pokud chceš, můžeš do půlky těsta přidat ještě kakao, což rozhodně doporučuji. S jahodami a kokosem je to totiž neskutečná lahoda. ♥

Teď už jen stačí tento zázrak péct 20 minut v troubě předehřáté na 200 °. 


Dobrou chuť. :)


Nikol 

Unknown

4 komentáře: