Středoškolská Odborná Činnost, Grévin Muzeum, Praha a jídlo | Read Eat and Live

Středoškolská Odborná Činnost, Grévin Muzeum, Praha a jídlo

Únava, vyčerpání a naprostá spokojenost. Jde to vůbec k sobě? Ještě minulý týden bych nejspíše odpověděla "ne", ovšem tento prodloužený víkend to rozhodně změnil. 


Jak jsem již v pátek nastínila, účastnila jsem se celostátního kola SOČky (Středoškolské Odborné Činnosti). Dostala se tam se svou prací o prarodičích a vesnici Břežánky, v níž žili a která byla zlikvidována díky těžbě uhlí. Už toho, že jsem se do Prahy dostala, si cením a stoprocentně to byla odměna sama o sobě. Po tolika měsících stresu, navštěvování archivu a sepisování všeho doufám, že i zasloužená. Ačkoliv jsem se už na republice neumístila, jedná se o skvělou zkušenost a možnost, jak prožít super víkend. 

Mimo samotné obhajoby práce a prezentování posteru (jehož součást - bábovku - naštěstí organizátoři, u kterých byla schovaná, nesnědli :D) jsem měla i trochu času na prozkoumání Prahy.


Jídlo jsme sice měli zajištěné v menze, ale ehm... Po vyzkoušení řízku, který byl z nějakého namletého masa (pokud to vůbec bylo maso) a lasagní obsahujících snad jen bešamel jsem to vzdala. Svůj zbyteček energie jsem tedy vyplencala na cestu za jídlem lepším. Poprvé jsem zavítala do Delmartu a nestačila jsem se divit. Nejen, že byl salát na poměry Prahy levný (89,-), ale byl také velký a naprosto vynikající! Vzhledem k tomu, že si každý může sám vybrat, jaký typ salátu chce, 6 ingrediencí a zálivku, je vcelku nemožné, aby někdo odešel nespokojen. Zvlášť, když máš celou dobu zdarma k dispozici pečivo a limetkovou vodu. No neber to! I to byl jeden z důvodů, proč jsem se tam vrátila i pro druhý salát. Mňamka. ♥Když jsem svou energii vyčerpala na cestu do Delmartu, někde jsem jí bezpochyby musela znovu nabrat (a salát po tom náročném dni rozhodně nestačil :D). Ještěže existuje Paul a Costa s jejich skvělými kávami. Navíc Costa mě v neděli zachránila i od hladu poté, co snídaně byla ještě méně stravitelná, než v sobotu (aneb kašového milovníka nikdo kolečkem salámu a "šunkovou pomazánkou" neuspokojí).Jídlo a kafe mám za sebou, je večer a co teď? Spolu s ostatními soutěžícími jsem měla jít na Petřín, ale dlouho jsme jedly, přejely jsme zastávku a tak jsem se se svým skvělým doprovodem rozhodla pro procházku. Moc doporučuji! Večerní Praha je tak nádherná! Vyloženě se to povedlo a já byla po dlouhé době konečně úplně spokojená. 


Ze sobotní procházky přeskočme nedělní dopolední procházku, nákupy a následné vyhlášení výsledků a přejděme rovnou k pondělí. Tentokrát už žádná SOČka a povinnosti. Pouze školní výlet do muzea Grévin. Ačkoliv se tam chtělo málokomu, nakonec jsme všichni vycházeli s úsměvy na tváři a s mobily plnými spoustou vtipných fotek. Neexistuje snad nic, co bych tomuto muzeu vytkla. Snad bych jen mohla vyzdvihnout skvělého průvodce, který nám prohlídku obohatil o několik vtipných momentů a nejlepší výklad, jaký jsem kdy v muzeu slyšela. :D


Sečteno podtrženo, lepší závěr školního roku jsem si ani přát nemohla. Jsem moc ráda, že si konečně, po dlouhé době mohu vydechnout, odpočinout si a nestresovat se vším, co nestíhám.


Nikol

Unknown

Žádné komentáře:

Okomentovat