Těstoviny se sýrovou omáčkou, špenátem a cuketou | Read Eat and Live

Těstoviny se sýrovou omáčkou, špenátem a cuketou

Víš co je nejhorší na světě? Když si spokojeně sedíš celé dopoledne, čučíš na seriály a přemýšlíš, co dobrého si uděláš k obědu, jenže jakmile konečně vstaneš a jdeš hledat jídlo, nenajdeš skoro nic. Žádné maso, ryba, prostě nic. Prázdné prostory, kde původně mělo být něco k snědku, se zaplňují mým smutkem a beznadějí. Co budu dělat?

Jenže pozor! V téměř zapomenutém koutu mrazáku pod hromadou zmrzliny a mraženého pečiva nacházím světlý bod. Špenát. Haleluja. Když k tomu přimyslím ještě sýr a cuketu, nakonec by to nemusel být tak beznadějný oběd, co říkáš? 

Ano, neměla jsem sice celozrnné těstoviny, no a co? Hlavně, že jsem něco našla. Co víc, po tom, co jsem sežrala spapala dopoledne u seriálů (minimálně půlku pytle zapékaných těstovin + obrovská snídaně) se svět z trochy těstovin nezboří. Zvláště, když jsem celý týden týrána na cyklisťáku. 

Dost ale keců, výmluv, stížností a pojďme se najíst vařit. :)Co budeš potřebovat?

- těstoviny
- jogurt (mléko, smetanu...)
- olivový olej
- sýr
- špenát
- stroužek česneku
- cuketa
- sůl, pepř


Postup

 Tentokrát jsem neuváděla žádné množství. Záleží totiž jen na tobě. Pro kolik lidí vaříš? Jak moc chceš omáčku sýrovou? Řiď se prostě svými instinkty a hladem. :)

Přejděme už ale konečně k práci. Na jedné pánvičce si na olivovém oleji osmahni cuketu (možná jí zkus nespálit jako já :D) a na druhé špenát s česnekem.


Vše pak smíchej dohromady v té větší pánvi, přidej jogurt (či mléko, smetanu...) a nastrouhaný sýr. Na ty mé dvě porce jsem dávala asi 3-4 lžíce jogurtu, trošku jsem to zředila mlékem a nastrouhala jsem 2 plátky eidamu. Jakmile se sýr rozpustí, je čas osolit, opepřit a přimíchat uvařené těstoviny.


Po pečlivém prohlédnutí lednice jsem našla dokonce i jedno již uvařené vajíčko (které tam měl připravené taťka, promiň tati). Využila jsem ho tedy jako záskok za maso a oběd byl hotov. A nakonec nedopadl ani tak nezdravě, jak to původně vypadalo (už jsem totiž zvažovala i mraženou pizzu :D)


Dobrou chuť. :)


NikolUnknown

Žádné komentáře:

Okomentovat