The Most Important Marble Cake Ever | Read Eat and Live

The Most Important Marble Cake Ever

Bábovka - má noční můra. Třikrát jsem jí pekla a pouze jednou se mi povedla vyklopit (a stejně to bylo jen tak tak). Zapřísáhla jsem se, že tento pekelný výtvor už nikdy péct nebudu. Tak! Jenže samozřejmě, nevím, co jsem komu udělala, ale byla jsem "odměněna" právě úkolem upéct bábovku. Panebože proč? Navíc nikdy nezáleželo na úspěchu mého pečení více.

Již několikrát jsem ve svých článcích zmiňovala soutěž Středoškolskou Odbornou Činnost. No, a právě v celostátním kole budu svou práci prezentovat nejen pomocí prezentace, ale i pomocí jakéhosi posteru. Do podrobností zacházet nebudu, důležité je pouze to, že součástí posteru v podobě "kuchyňského okna" bude i bábovka.


Nebudu lhát, opravdu a upřímně jsem se jí bála. Co bych dělala, kdyby se nepovedla? Stihla bych ještě narychlo druhý pokus? Chápej, na pečení jsem měla jen a pouze jedno dopoledne. Naštěstí se mamka nabídla, že mi den předem vymaže formu. Jupí! Že bych byla zachráněna?

Nene. Večer, kdy se mamka chystala formu vymazat, jsem zjistila, že nemáme máslo - první překážka. Naštěstí jsme tuhle nepříjemnost vyřešily kokosovým olejem, uf. Tím to ale neskončilo. Ráno jsem si spokojeně připravovala ingredience, prohrabávám si takhle skříň a najednou... kde máme kypřící prášek? Tohle už bylo příliš. Času bylo méně a méně a já se mohla jen modlit, aby Vietnamci v naší malé vesničce měli v pátek ráno otevřeno. Téměř sprintem jsem k nim vyběhla. Chvíle pravdy... ano! Otevřeno. Haleluja. Bylo to ale jen tak tak, už měli vyvěšenou ceduli, že 1. července zavírají. :D

Teď už jsem tedy měla vše, co jsem potřebovala, zpocená jsem přiběhla domů a mohla se pustit do pečení. 

Co budeš potřebovat?

- 2 hrnky polohrubé mouky
- hrnek cukru
- hrnek mléka
- 1/2 hrnku oleje
- 3 vajíčka
- kypřící prášek


Postup

Jelikož jsem formu měla vymazanou, stačilo mi jen smíchat ingredience a šup s tím do trouby. Každopádně, jako u každé buchty je potřeba dodržet pár pravidel.

Jako první si rozšlehej vajíčka. Teprve poté můžeš postupně přidat vše ostatní s výjimkou kypřícího prášku. Ten přijde až na konec.


Pokud i ty, stejně jako já, nemáš nic proti kakau, odeber trochu těsta, do něhož přimíchej holandské kakao. Vše nalij do formy na bábovku a dej péct na 180 ° po dobu 35 - 40 minut.


Teď přichází to nejsložitější. Vyklopit bábovku z formy. Krok, kterého jsem se nejvíce obávala. Krok, který může zhatit všechny moje šance na dobré umístění. Navíc jsem nevěděla, co od kokosového oleje čekat, zatím vždy jsme vše vymazávali máslem. Všechna ta smůla, která se na mě upínala poslední dny, si ale naštěstí dala dovolenou. Já totiž bábovku vyklopila. Jupí! Teď už mi jen drž palce v soutěži a měj se krásně.


Dobrou chuť. :)


Nikol


Unknown

Žádné komentáře:

Okomentovat