Malta, 1. část - Blue lagoon, trhy, jídlo... | Read Eat and Live

Malta, 1. část - Blue lagoon, trhy, jídlo...

Malta. Jen málo koho by napadlo jet tam učit se angličtinu. I mně se to zprvu zdálo zvláštní, ale angličtina je tady spolu s maltštinou úředním jazykem a většina lidí tak mluví - takže proč ne? A co je tu ještě zvláštního? Jejich jízda v autě je podobná horské dráze, z kohoutků teče trochu slaná voda, když fouká vítr, v moři jsou medúzy (letos jsem je naštěstí ještě nepotkala, uf) a není tu moc písečných pláží. Ne, že bych teda na pláž chodila nějak často... Sice se snažím, ale po dopolední škole a občasných výletech odpoledne  mi většinou ke spokojenosti stačí i bazén ve škole (jo, opravdu ve škole, hustý ne? :D).

Když už jsem  zmínila ty výlety, první byla prohlídka Mdiny, starého hlavního města Malty. Dnes se mu výstižně přezdívá "Silent city" - absolutně nic tam není. Jen krásně domy a kostel. A vyhlášená cukrárna/restaurace, kde jsme strávily veškerý náš free time. :D Sice nám byl doporučen White chocolate cheesecake, ale já nemohla odolat Carrot caku a rozhodně toho nelituji. Ačkoliv jsme vlastně nic neviděli, Fontanella Tea Garden byla vším, co jsem potřebovala.Co bylo ale možná ještě lepší a kupodivu ne kvůli jídlu byl ostrov Comino. I přes všechny ty lidi a vedro to bylo úžasné. To moře je prostě... ááá. 

Zatím posledním mým výletem byla jakási okružní jízda po zajímavých místech Malty. Navštívili jsme trhy, několik vyhlídek, viděli jsme ostrov, kde byl spatřen sedmimetrový žralok, a vše jsme zakončili na pláži. Nebo v mém případě v restauraci - a maltský salát se moc povedl!A co dělám, když zrovna nejsem na výletě? Dopoledne je škola, takže žádné vyspávání... Potom oběd, bazén, nebo klidná kamenná pláž, večeře a školní aktivity - třeba Pimp my teamer bylo skvělé, z toho našeho byl pink fluffy unicorn . <3
Dokonce jsem se párkrát dokopala i k cvičení, haleluja. Jediné, co mi vážně chybí, jsou mé snídaně - kaše, ovoce a máslíčka... :( Občas si ale udělám radost a koupím si něco, co doma nemám a dám si to jako takový "starter" před každodenní klasikou, vločkami s mlékem. Třeba dragon fruit se opravdu povedlo, mňamka.


To už je ale z tohoto týdne vše. Už je jen čas na večerní plavání a pořádný spánek před zítřejší školou.

Měj se krásně. :)Nikol

Unknown

6 komentářů:

  1. Super fotky :) Určitě to může být skvělá příležitost k oživení angličtiny :)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásná fotky ! Malta vypadá krásně ! Užívej :D :) !

    OdpovědětVymazat
  3. Naprosto úžasné fotky :) vypadá to tam nádherně :)

    OdpovědětVymazat