Malta, 3. část - nepovedené fotky, St Peter's Pool, pikniky | Read Eat and Live

Malta, 3. část - nepovedené fotky, St Peter's Pool, pikniky

Dva týdny vedra byly za mnou, únava o trochu stoupla a já si nepřála nic jiného, než v kuse spát a svoje skvělý, velký snídaně. Moje jediná spása byla ta, že nebyl plánovaný žádný výlet. Představa byla jasná - snídaně, škola, oběd, spánek, spánek na lehátku u bazénu, trocha plavání aby se neřeklo, večeře, procházka, nejpozději v 11 opět spánek. Ha. Jsem naivka.


V pondělí ráno jsem si krásně vstala, z volného víkendu víceméně vyspalá. Vypila jsem svou ranní porci dvou studených čajů, skleničku vody, umyla jsem se, oblékla jsem se a vyrazila jsem na snídani (s vlastním jogurtem v tašce, protože vločky s mlékem už nikdy, prosím :D). Všechno proběhlo hladce, napapaná jsem se odebrala do školy, kde jsem ty tři a půl hodiny přečkala a opět hladová jsem pospíchala na oběd. Protože já tam musím být první. Mám hlad. A vůbec nevadí, že bez intensive kurzu jsem stejně musela čekat další čtvrt hodinu. Ne, já v tý frontě budu vpředu, ať se děje co se děje!

Takže si tam takhle pěkně stojím, potím se, protože na chodbě před jídelnou bylo vždycky nesnesitelné vedro (a v jídelně na nás čekala klimatizace, jupí - pojďme být všichni nemocní). Úplně si pamatuji, jak jsem se těšila na poobědového šlofíka. V tom se ale vyřítila z jídelny kámoška s tím, že bychom mohly jet odpoledne na St Peter's Pool (což je mimochodem pláž, ne bazén)
- A takhle skončil můj týden odpočinku. :D

Ne, dělám si srandu. Pláž byla jediná věc, kam jsme jeli a rozhodně to stálo za to. Ačkoliv jsem si říkala, že bych raději jela na písečnou pláž, nemůžu litovat. I přes nechutný přístup (kdy se mě dotýkaly řasy, fůj umřu :D) do vody to bylo jedno z nejkrásnějších míst, kde jsem kdy byla.
Jediná věc, které lituji, jsou ty lidi. Přiběhnout si tam takhle večer, při západu slunce a vyfotit si tohle místo bez jakéhokoliv člověka, to by byla nádhera! Ale co... nikdy nemůžu mít všechno. O tom jsem se přesvědčila, i když jsem se namáhavě vyškrábala (kecám, byla jsem tam skoro až vytažena, protože jsem naprosto neschopný horolezec :D) na skálu/útes, odehnala od sebe všechny lidi a nechala se vyfotit. Představovala jsem si epickou fotku, kde jsem paní světa, úplně sama na skále uprostřed moře. Blablabla. To jsem ale neviděla tu paní pode mnou. :D Nebo tu paní, která zrovna lezla nahoru, když sem se fotila se svým nejlepším teamerem Sashou. Hups. Samozřejmě jsem všechno pěkně ořízla a dělala jakože nic. Je to ale tak vtipný, že spešl pro Tebe sem dám i originální fotky. :* :D


Z útesu/skály jsem se raději seškrábala dolů - radši ani nechtěj vědět jak :D - a zkusila své štěstí na druhé straně zálivu. Marně. Vidíš tu postavu vzadu? Lidi jsou všude, proč? -_-


Sice nemám bezchybné a dokonalé fotky, ale zato spoustu zážitků. A o to přeci jde, ne? 

Zbytek týdne už byl jen o lenošení. Dokonce, i když jsem šla s několika Češkami a dvěmi slovenskými teamerkami na večerní česko-slovenský piknik na pláži, byly jsme líné koupit i jídlo. Ani deku jsme neměly. I tak to byl ale jeden z nejkrásnějších večerů tam vůbec. Konkuruje už snad jen poslední večer, kdy byl na stejné pláži piknik organizovaný školou - tentokrát i s dekami a se spoustou jídla. Vždycky jsem chtěla opékat na pláži marshmallows. ♥


Už teď, pár dní po příjezdu, mi všechno chybí. Kafe v Costě, Mojito u Huga, běhání při západu slunce... a hlavně všichni ti úžasní lidi, co jsem tam měla možnost potkat. Opravdu. Jediné, co mi na těchto letních jazykových školách vadí, je to loučení. ♥Nikol

Unknown

6 komentářů:

 1. Vyzerá to tam naozaj krásne :) Môžem vedieť cez akú letnú jazykovú školu si sa tam dostala? :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jó, krásný to opravdu bylo. :)
   Byla jsem ve škole Sprachcaffe, normálně se tam můžeš přihlásit přes jejich stránky (sprachcaffe.com), nebo jet přes agenturu. Já jela přes Intact a nemůžu si stěžovat. Cokoliv jsem potřepovala, stačilo zavolat, napsat mail, oni všechno vyřídili... :)

   Vymazat
 2. Musím říct, že u těch fotek, které jsi musela ořezávat, jsem se opravdu zasmála. :D Celkově to vypadá, že jsi si to tam krásně užila, což je to hlavní! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevěděla, jestli se víc smát, nebo brečet. :DD Ale jo, bylo to úplně skvělý, zážitků spousta... rozhodně nelituju. :)

   Vymazat