Jak se z maturity nezcvoknout? | ABS workout | Read Eat and Live

Jak se z maturity nezcvoknout? | ABS workout

Teď už jde vážně do tuhýho. Zbývá 37 dní do písemných maturit. A moje matika rozhodně není na takové úrovni, abych mohla s klidem na duši říct, že jsem připravena odmaturovat. Už vůbec ne na jedničku nebo dvojku. :D Hups. Proto letos totálně bojkotuji Velikonoce. Ne. Nemaluji vajíčka. Nepeču beránky. Nestresuji se tím, že mi nejdou vyklopit z formy, a že je budu muset spojovat x miliony špejlí (ahoj Naty ♥ :DD). Spokojila jsem se s naloženým masem na několik dní v lednici a snažím se přijít na to, jestli je lepší se momentálně učit matiku nebo Scia na příští týden. Právě proto teď píšu článek. #logika Tududum... :D

Když už jsem u toho psaní. Nejspíše je čas oznámit nepříjemnost. Rozhodně tu na blogu nebudou články pravidelně. Už vůbec jich nebude moc. Neříkám, že nenapíšu nic do doby, než dostanu v divadle vysvědčení a nepřijmou mě alespoň na jednu vejšku. To bych asi nevydržela. Přeci jen... je to můj koníček. Ráda něco píšu, vymýšlím, vařím a jím, cvičím... Někdy to totiž odpočinek chce. A tohle je ten můj. :)

Samozřejmě je čas hledat ty méně časově náročné chvilky odreagování. Třeba cvičení doma, místo posilovny. Nejlépe s vyčištěním hlavy při běhu na čerstvém vzduchu a následným maximálně 20 minutovým cvičením. Jedno z mých, poslední dobou častých je tohle na břicho. :)Ještě než se dostanu k samotnému cvičení - ne, nejsem u moře. Bohužel. Ráda se k němu ale vracím alespoň na fotkách. :DD Zavři oči a představ si, že jsi také na Mauriciu. Ono to břicho bude potom méně protestovat. :D 

Teď už ale přestaňme brečet nad tím, jak život není fér, jak je všeho moc a blablabla... Místo brečení v koutku a pojídání jedné tabulky čokolády za druhou se raději protáhni a vyběhni. Takových 5 (ale klidně i 4, 3, 2 nebo třeba i jen půl) kilometrů a špatné náladě můžeš akorát tak zamávat na rozloučenou. :) Co teprve, když si doma vytáhneš podložku (což už teď půjde i venku, jupí!) a odložíš vektory, funkce a nerovnice o dalších pár minut! Což rozhodně není nic špatného, vždyť s dobrým pocitem se stejně bude počítat lépe. :)

Workout

10 crunches
- 10 cycling crunches
- 10 reverse crunches on gym ball
- 10 reverse crunches
- 30 sec. side plank (obě strany)

Všechno zopakuj třikrát až čtyřikrát a je hotovo. :)


Nezapomeň si břicho ještě trochu protáhnout, případně přidej nějaký ten cvik na záda (třeba tento), ať si je nezničíš posilováním jen jedné strany těla. Věř, že to pak dost bolí!


Na závěr si poděkuj. Rozhodně si nenadávej, jak máš teď ještě méně času a ještě více nestíháš. Nikdo se neumí soustředit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. S menšími, ale pravidelnými přestávkami se dá naštěstí zvládnout víceméně vše. Dopřej si je a bude Ti lépe. :)

Nejsi-li fanda posilování, stačí obyčejná procházka. I ta splní svůj účel naprosto uspokojivě. Nebo si běž upéct něco dobrého k svačině. Udělej si čaj. Začti se na půl hodinky do oblíbené knížky. Cokoliv, co Tobě vyhovuje. Strýček Stres (jo, už je to tak - stres s velkým S!) nemá šanci. Hohohó.

Pokud i Tebe čeká nějaká těžká zkouška, hodně štěstí a pevné nervy. :))


Nikol

Unknown

6 komentářů:

 1. Veľmi pekný článok :) Aj ja tento rok maturujem, takže sa mi tvoje tipy naozaj zídu :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Doufám, že Ti to pomůže a obě odmaturujem. :) :D

   Vymazat
 2. Až budeš na výšce, tak si při každém zkouškovém budeš přát, aby to zas byla "jen" maturita, věř mi :D
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aaa... to mi říkaj všichni a vůbec se mi to nelíbí. :D Ale aspoň už budu moct odložit matiku, když už nic jinýho. :D

   Vymazat
 3. Myslím, že cvičení a procházky je to jediné co mě zatím drží psychicky pohromadě, mezi tím co se připravuju na maturitu. A věřím, že to bude horší, protože zatím dávám dohromady jenom materiály. Každopádně ti přeju hodně štěstí s maturitou a pevné nervy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My už právě materiály víceméně máme a přichází ta část, kdy se každou hodinu zkouší. :DD Hups. Takže moc děkuji, štěstí bude potřeba (ty nervy snad i víc). :D A Tobě samozřejmě taky! :)

   Vymazat