Tvarohový štrúdl | Read Eat and Live

Tvarohový štrúdl

V únorových mňamkách jsem zmiňovala tento úžasný tvarohový štrúdl. Slíbila jsem také recept, takže zde je. Samozřejmě děkuji Markét z Eat Run Love a Monče z Food Crossfit Life od nichž jsem recept vlastně převzala. S mírným poupravením. A vylepšením o kakao. Protože všechno kakaový je nejlepší. Příště snad ještě přidám kokos a uberu tvaroh, ať se to zas nevylije :D a bude to špica.

Jasně, nemůžeš čekat přeslazený zákusek. Rozhodně nic na způsob Apfelstrudelu mit Vanillesauce. Pokud Ti však chutnají i trochu odlehčenější dobroty, není co řešit. Tento je přímo pro Tebe. :)


Co budeš potřebovat?

- 200 g celozrnné pšeničné mouky
- 100 g celozrnné žitné mouky
- 150 g jogurtu
- 45 g másla
- vejce
- 2 odtučněné tvarohy (v původním receptu jsou 3, ale asi nejsem dostatečně šikovná, abych takové množství tvarohu vměstnala do 2 štrúdlů, aniž by praskly a tvaroh se vylil :D)
- 100 ml mléka
- vanilkový puding
- 2-4 lžíce agáve sirupu
- skořice
- kakao


Postup

V první misce smíchej obě mouky, jogurt, změklé máslo, skořici a vejce. Vůbec se toho neboj a hnětej vše rukama, dokud nevznikne celistvé těsto.V misce číslo dvě vyšlehej tvarohy s mlékem, pudingovým práškem, agáve sirupem a skořicí.


Následně už stačí udělat jen to, co se u štrúdlů normálně dělá. Rozděl těsto na dva kusy, každý vyválej do úzké placky, namaž ji tvarohem a zabal. Já dala do půlky tvarohové směsi ještě kakao, takže jedna "nohavice" byla vytuněná. Příště už tak nejspíš dopadnou obě dvě. :D

Jo, a rozhodně nezapomeň oba štrúdly pomazat z vrchu vajíčkem, ať se pěkně lesknou. :)


Do trouby předehřáté na 200° tyto krasavce strč přibližně na 20 minut. Během nich se modli, aby krasavci zůstali krasavci, nepraskli... No, a pokud Tvé prosby nebudou vyslyšeny, bez obav. Dobrota je to i tak. :DDobrou chuť. :)
Nikol

Nikol Mudrová

6 komentářů:

 1. Mňam, ten vypadá skvěle, určitě vyzkouším.

  OdpovědětVymazat
 2. jaja, I like apfelstrude mit vanille sauce! :D
  Tenhle vypadá ale taky naprosto skvěle, asi ho vyzkouším :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyzkoušej, vyzkoušej. :) A teď mě tak napadlo... polít ho ješte řidším vanilkovým pudingem by taky nemuselo být špatný. :3 Ať to má k Apfelstrudelu co nejblíž! :D

   Vymazat
 3. Už u Markét se mi na něj sbíhaly sliny :D ! Musím ho co nejdřív vyzkoušet :D !

  Míša - runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat