Swedish Apple and Almond Cake | Read Eat and Live

Swedish Apple and Almond Cake

Včera měla mamka narozeniny, takže plán byl jasný. Dort. Nějaký pořádný. Nešizený. Vynikající. Přesně takový, jaký si po těch x letech, co mě má na krku, zaslouží. Co se dortů týče, Donal Skehan nikdy nezklame. Jelikož má mamka ráda vše ovocné, našla jsem od něj tento Swedish Apple and Almond Cake. 

Netrpělivě jsem odpočítávala dny, než ho konečně budu moci upéct. Vypadal totiž tak lákavě. Skvěle. Chceš něco prozradit? Jakmile jsem poprvé ochutnala těsto, byla jsem v ráji. Co teprve když provoněl celý dům. A když ho oslavenkyně rozkrojila... Skořice, jablka a oříšky, to prostě nikdy neomrzí. ♥Co budeš potřebovat?

- 210 g celozrnné špaldové mouky
- 300 g jablek (jedno až dvě)
- 110 g másla
- 2 vejce
- 2 lžíce medu
- 50 g třtinového cukru
- lžíce kypřícího prášku
- skořice
- 2 lžíce marmelády (nejlépe meruňkové, já měla jen rybízovou)
- mandle, vlašské ořechy
- špetka soli


Postup

Recept je samozřejmě trochu upraven. Mouku jsem pozměnila za špaldovou, cukru není tolik a je částečně nahrazen medem (což bylo ale jen kvůli tomu, že víc třtinového cukru jsme neměli :D). Ingredience výše jsem psala pro formu o průměru 20 cm, což se také klasicky ukázalo jako problémové. Máme jen 26 cm. Takže byla nutná improvizace. Od každého jsem trochu přidala. Nevadí. Alespoň je toho více, rozhodně si nestěžuji. :D

Tak, či onak, čas začít nastal. V míse si nejprve rozmixuj máslo s cukrem a medem, dokud vše není propojené. Poté přidej skořici a vajíčka a opět vše vyšlehej.


Následně přidej i mouku, sůl a kypřící prášek. Odtud už to půjde krapet hůře, tak pozor. Těsto je dost tuhé.


Pořádná výzva je do něj zamíchat nakrájené jablko. To ale dokážeš. Třeba ti na ruce naroste i nějaký ten svalík navíc, kdo ví... :D


Posilování máš za sebou, olizování metliček z mixéru věřím, že taky. Zbývá už jen vymazat formu, uplácat do ní těsto, namazat na něj marmeládu, posypat oříšky a je to. Trouba předehřátá na 180 ° už ostatní ošéfuje za Tebe. Teď už stačí jen tuto dokonalost po 35 - 40 minutách vyndat. :)


Má Tvoje mamča také narozeniny? Nebo někdo jiný? Myslím, že není o čem mluvit. Jablečný ráj je jasnou by měl být samozřejmostí. A pokud čirou náhodou nikdo narozky nemá, udělej prostě jen radost sobě. :)

Já Ti k tomu všemu přeji dobrou chuť, mamce ještě jednou všechno nejlepší, ať je i má sestra stejně úžasná, jako já (hih) a taťka nezlobí. ♥


Nikol

Nikol Mudrová

4 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Jojo, byl fakt skvělý! :3 Myslím, že by sis ho měla upéct. :D

   Vymazat
 2. ,,Posilování máš za sebou" :D - to znám až moc dobře :D ! Vypadá nádherně :) !

  Míša - runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat