Batátové lívance | #snídámsreadeatandlive | Read Eat and Live

Batátové lívance | #snídámsreadeatandlive

Kdo sleduje můj instagram, ví, že poslední dobou si kaši na snídaně nedělám až tak často. Neříkám, že mi nechutná. Panebože to ne. To se snad ani stát nemůže. :D Jen je prostě větší chuť na mugcaky, lívance, vajíčka... Nebo to bude také tím, že mám více času. Pochop - žádná škola, jen prázdniny, pohodička. Wohooou. 

No, a jednoho krásného, slunečného dne, jakmile jsem se ráno probudila, běžela jsem překvapivě do ledničky. Co jsem tam nenašla? Zbytek batátu. Uznej. Byl by hřích, nechat ho tam smutnit samotného. Zvlášť, když jsem stejně měla v plánu lívance. Tak holt nebudou banánové, ale pro změnu batátové. Ha.Co budeš potřebovat?

- 100 g batáty
- vejce
- 10 g špaldové mouky
- 20 g jemných vloček
- 10 ml polotučného mléka
- 1/2 lžičky jedlé sody
- perníkové koření (dle chuti)


Postup

Tyhle lívance jsou, prosím, moc boží. Moc vynikající. Fluffy. Tak akorát sladké. Prostě ideální snídaně. Mají jen jednu malilinkatou nevýhodu - nejdříve se musí uvařit batáty. Což znamená tak čtvrt hodinky až dvacet minut. Ale všechno se dá vyřešit, žejo. Buď si je můžeš uvařit večer předem, nebo jako já si mezitím zacvič. Taková ranní jóga, ta se nikdy neztratí. A upřímně? Pak ty lívance chutnají ještě milionkrát víc! :)

Jakmile máš tedy batáty uvařené (vaří se jako normální brambory - ve vodě, dokud nezměknou), hoď je spolu s ostatními ingrediencemi do mixéru a mixuj. Existuje snad něco jednoduššího? 


Další bod postupu je více než zřejmý. Těsto nalij na pánev a osmaž lívanečky. Easy peasy.


Pak už stačí jen nazdobit, vyfotit a sníst. Onononom.


Jo, a ještě něco, než Ti pro dnešek přestanu otravovat život. Rozhodně doporučuji P.S. od Geislerový. Potřebuješ zlepšit náladu? Zasmát se nad absurditami života každého z nás? Na chvíli si odpočinout. IDEÁLNÍ!

"Co chci? Co chci, to je, oč tu běží. Vím to? Ten, kdo dokáže sám sobě odpovědět na tuto otázku, je vítěz."

P.S.: Čti u snídaně. S nohama vyvalenýma nahoře. Stojí to za to!
P.P.S.: Zkus se u toho nepocintat.P.P.P.S.: Dobrou chuť. :)Nikol


Nikol Mudrová

2 komentáře: