Čokoládový tofu krém | Read Eat and Live

Čokoládový tofu krém

Vstávání v pět do práce? To nechceš, vážně. Zvlášť o prázdniny a zvlášť, když zbožňuješ snídaně stejně jako já. Abych totiž nemusela vstávat už v půl pátý, hodně hodně neochotně jsem se vzdala svých lívanečků, kaší, palačinek a mugcaků. Ano, i s mugcakem už je hodně práce. Pokud nechci snídani nezdravě rychle hltat, musí být už připravená. Pak už jen sednout a jíst. 

Jop, pár dní jsem přežívala na žitných bulkách s burákovým máslem. Šlo to. Ale... pořád jsem to já. Sakra moc chci skvělou snídani! Takže jsem začala vymejšlet všecko možný. A víš, na co jsem úplně nejvíc pyšná? Na tenhle čokoládový tofu krém. Je to prostě jako jíst krém z čokoládovýho dortu. Přesně to, co člověk ráno k probuzení potřebuje! <3Co budeš potřebovat?

- 100 g tofu bez příchuti
- banán
- lžíce burákového másla
- 3 lžíce holandského kakaa
- 2 lžíce bílého jogurtu
- trochu kokosového mléka 


Postup

A jak získáš tuhle mňamku? Vlastně jednodušší už to snad ani být nemůže. Všechny ingredience krom mléka stačí jen naházet do mixéru a rozmixovat. Mlékem pak vychytej tu správnou konzistenci, kterou zrovna Ty chceš. :)


Chceš-li se však po ránu potěšit ještě více, tři další lžíce jogurtu smíchej s trochou kokosového mléka, s kokosem a ozdob si tímto výtvorem vršek krému. Rozhodně nebudeš litovat. :DTeď už ale pospíchej do kuchyně, protože jestli si něco nemůžeš nechat ujít, tak je to tohle. Jako vážně! <3 :D


Dobrou chuť. :)Nikol

Nikol Mudrová

6 komentářů:

 1. To vypadá výborně. Musím pro tofu :-)
  Www.siraelxy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to báječně! :) Není to s tím kokosovým mlékem moc těžké na ráno? Jednou jsem si nějaké koupila a byla jsem po trošce jako balvan. Miluju čokoládové věci - většinou mixuju banány s kakaem a chia, ale tady máš ještě výživu navíc. ;¨)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To od Alpra není skoro vůbec tučný, takže by to mělo být v pohodě. I když... podle mě nesuď. Já bych na snídani snědla všecko. Včetně spousty arašídovýho másla. :D Ale přesně. Určitě se neboj přidat pár proteinů navíc. A když bude problém s kokosovým mlékem, vyměň za normální. :))

   Vymazat
 3. Musím říct, že to vypadá skvěle. :)

  OdpovědětVymazat