Chia marmeláda | Read Eat and Live

Chia marmeláda

Zjistila jsem, že víc, než samotný ovoce, mi chutnají všelijaké smoothie, rozvařené ovoce v ovesné kaši, na lívancích... Zároveň teď vyhledávám cokoliv, co se dá natřít na pečivo, palačinky, přidat jen tak do jogurtu. Navíc jsem už dlouho všude po internetu vídala chia marmeládu. Což je přesně to, co splňuje všechny moje momentální požadavky (kdy už konečně nebudu tak náročná?!)

Jednoho dne, vcelku nedávno, jsem se konečně odhodlala k činu. Samozřejmě, že to byl den, kdy jsem zrovna žádné ovoce krom jablek doma neměla. Typická já! Navštívila jsem tedy svého věrného kámoše - mrazák - a ukradla mu maliny. A bylo vymalováno!Co budeš potřebovat?

- hrnek jakéhokoliv ovoce (maliny)
- 2,5 lžíce chia semínek
- lžíce medu
- lusk vanilky
- 2 lžíce vlažné vody


Postup

Čekáš těžký, zdlouhavý zavařovací proces? Pf. Nic takového! Stačí ti pár minut, dalších pár v ledničce a můžeš dlabat. Tak se do toho pojďme pustit, ať je to co nejdříve. :)

Pokud používáš mražené ovoce jako já, chvilku vydrž, ať trochu povolí. Poté vše, včetně vanilky, přidej do mixéru a......mixuj. Dokud ti z toho nevznikne hustější směs. Tu následně přemísti do menší skleničky a nech ještě alespoň půl hodinky uležet v ledničce. Chia semínka na sebe natáhnou vodu a budeš mít tu opravdovou marmeládovou konzistenci. :) A co jiného se s takovou výbornou marmeládou dalo udělat, než peanut butter-jelly sandwich? Americká prasárnička o něco zdravěji. Plus asi tak milionkrát chutněji na mém nedávném objevu - ovesné houstičce z Lídlu. Fakt stojí za vyzkoušení (zvlášť rozpečená)! Stejně jako ta marmoška. 


Dobrou chuť. :)
Nikol

Nikol Mudrová

2 komentáře: