Outdoor workout | Read Eat and Live

Outdoor workout

Konečně se mi z prázdnin a všech možných nemocí vrátil můj tréninkový parťák do nepohody. Už to byla docela nuda cvičit jen sama. Navíc jsem si za ty roky zvykla na posilovnu a když nám jí teď bourají/opravují, je čas hledat něco nového. Naštěstí se i v tom našem malém zapadákově nachází workoutové hřiště, takže jsme s radostí z nových, růžových triček s korunkou (#princeznynafurt) zamířily tam. Bylo krásně, sluníčko. Takový to počasí, kdy je škoda být uvnitř. Využij i Ty poslední letní dny k cvičení venku. Kdo by řekl, že to může být i větší sranda?  


Pro začátek se určitě nezapomeň zahřát a protáhnout. Takových 100 přeskoků přes švihadlo, 50 skákacích panáků, plus krátká rozcvička - ideální. :)

Teď už pojďme na samotné cvičení:

U všech cviků se snaž co nejvíce zpevnit a co nejméně se na hrazdě houpat. :)

zhruba 30 sekund vis (ramena povolená)


30 sekund vis s vytaženými rameny


30 sekund vis s vytaženými rameny a zakloněnou hlavou


30 sekund vis s rotací ramene

Začni v obyčejném visu, protáhni nohy mezerou mezi rukama a jsi tam. :)Lamky, co se bojí všeho spojeného s hrazdou, jako já, nemusí protahovat nohy. :D Stačí si najít hrazdu menší a zapřít nohy o zem. 


5 x shyb s nadhmatem 

Někomu to může znít lehce, ale já a shyby? Pf. Zatím moc kámoši nejsme. Většinou si s Naty vypomáháme buďto podepření nohou o žebřiny, nebo si nohy přidržujeme vzájemně. Do budoucna třeba přibude i guma a půjde to ještě líp! :D


10 x pokrčování nohou ve visu


 5 x shyb s podhmatem


U shybů se snaž hlavu vytáhnout až nad tyč.


10 x vytáčení nohou do stran


5 x shyb s nadhmatem a úzkým úchopem

10 x jízda na kole ve visu


5 x shyb s podhmatem a úzkým úchopem

10 x kmitání nohama ve visu

5 x přednožování ve visu


V tomto okamžiku si můžeš dát buďto ještě jedno kolo, nebo se poplácat po zádech a pofoukat mozoly na dlaních. V druhém případě Tě čeká už pouze ta příjemná část. Aspoň mně teda přijde super. Takovej docela uspokojující pocit, strčit do pneumatiky. Asi jsem divná, ale je to tak. :D Každopádně my si přešly každá jedno kolečko okolo menšího fotbalovýho hřiště (velikost plus mínus asi jako jedno basketbalový). Jen se snaž mít při zvedání pneumatiky rovná záda, ať si je nezničíš. :)Pořádně se protáhni, ještě trochu si zaskákej na švihadle a zkontroluj svaly ve svém stínu :D. Máš za sebou příjemnou část odpoledne na čerstvém vzduchu a ještě k tomu odcvičeno. #winwin Teď už jen nějakou tu skvělou svačinku a den nemůže být lepší. :)Měj se krásně. :)Nikol

Nikol Mudrová

1 komentář:

  1. Cviky super, ale pod ty legíny by to chtělo tanga. :-)

    OdpovědětVymazat