Brokolicový krém | Read Eat and Live

Brokolicový krém

Říkala jsem si, jak se moc těším na vaření na bytě. Už žádný jídlo, co mi někdo strčí. Ukuchtím si přesně to, na co mám chuť, z toho, co mi chutná, kdy jen budu chtít. Blablabla. Podcenila jsem svojí lenost. Jak teď ráda přijedu domů a nechám si navařit od maminky. Jenže to jsou jen dva dny v tejdnu, žejo. Co s tím zbytkem?

Až na snídaně jak jinak a pár výjimek to nejsou žádná kulinářská veledíla. Spíš jen smíchej-všechno-co-máš-a-jez. Tak vznikají kupodivu i ty nejlepší polívky. A to říkám jako člověk, co polívky zrovna nemusí. Takový zeleninový krém, to je ale něco jinčího. Zahřeje, nezabere kopu času a ani tolik nádobí. Perfektní. Jednou z mých nejčastějších je dýňový krém, ovšem hned na druhém místě je tato zelená, brokolicová bomba. :)


Co budeš potřebovat?

- 500 g brokolice
- 2 brambory
- střední mrkev
- bujón (v lepším případě vývar)
- 2 menší cibule
- 2 stroužky česneku
- 2 zelené papriky
- mléko
- špetka muškátového oříšku
- sůl, pepř
- dýňová semínka


Postup

Klasika. Rozehřej olivový olej, osmahni na něm cibuli, na menší kousky nakrájenou cibuli a česnek.


Po přidání nakrájených brambor vše zalij zeleninovým vývarem. Nebo pokud jsi student s malou ledničkou bez možnosti uskladňovat velké množství jídla jako já, postačí i bujón s vodou. Základ polévky nech vařit s muškátovým oříškem, solí a pepřem, než změknou brambory i mrkev. 


V tom momentě přidej na růžičky nakrájenou brokolici (klidně nakrájej i pořádně umytý a oloupaný zbytek brokolice, stejně se vše bude mixovat) a papriku a nech ještě chvíli na mírném ohni provařit. Stačí takové 2 3 minutky. Brokolice více nepotřebuje. :)
Uvařenou zeleninu rozmixuj tyčovým mixérem, přilij i trochu mléka na zjemnění a zředění, případně dosol, dopepři a je hotovo. :) 

Ještě samozřejmě můžeš celý výtvor upgratovat - na sucho opraž dýňová semínka, případně přidej i trochu Schwardswaldské šunky/uzeného lososa... A hlavně... nezapomeň na sýr. Rozteklý sýr je v takovýchto krémech to nejlepší! Doporučuji mozzarellu. :) 


Dobrou chuť. :)


Nikol

Nikol Mudrová

Žádné komentáře:

Okomentovat