Raw cukroví (perníkovo-fíkové truffles a meruňkové kuličky) | Read Eat and Live

Raw cukroví (perníkovo-fíkové truffles a meruňkové kuličky)

Kam zmizel čas? Přijde mi, jakoby teprve včera byla první adventní neděle, na kterou jsem skoro zapomněla. Jenže ono ne. Už je po té poslední. Za dva dny přijde Ježíšek a mně to pořád ještě nedochází. Dárky nemám zabalený. Koledy jsem slyšela poprvé dneska. Stromeček na Staromáku jsem viděla jen tak letmo. Kde sakra je moje vánoční nálada? Hm... Zahrabaná v tématech ke zkouškám a zápočtům? Jisto jistě. :D 

Každopádně právě kvůli škole jsem vůbec nestíhala péct (a psát články, za což se omlouvám!!!). Krom vánočních cookiesek, které už dávno nejsou mezi námi, mi vůni perníkovýho koření přinášeli jen a pouze snídaňové lívance. Když už je to letos tak smutný, rozhodla jsem se alespoň udělat nějaké ty raw kuličky. Přeci jen... nejsou tak časově náročné a pro studentské poměry naprosto vyhovující. Žádné přesné gramáže x různých potravin. Prostě rozmixuj, co máš! :D A já  pro tentokrát měla hlavně fíky, meruňky a oříšky s kokosem. Takže tak. 

Pusť si koledy a pojďme na to. :)
Perníkovo-fíkové truffles

Co budeš potřebovat?

- 250 g sušených fíků
- 1/4 hrnku vlašských ořechů
- 1/2 hrnku kokosu
- lžíce chia semínek
- 2 lžíce holandského kakaa
- lžička (nebo dvě) perníkového koření
+ kakao na obalení

Postup

Minimálně půl hoďku předem doporučuji namočit fíky do horké vody. Přeci jen se budou lépe mixovat. :)
Dále by se určitě mělo začínat s mixováním ořechů. Jakmile ty máš rozemleté skoro na prášek, můžeš do mixéru nasypat všechny ostatní ingredience. 


Poté, co se ve směsi přestanou vyskytovat větší kousky fíků, můžeš tvarovat kuličky. Ty ještě obal v kakau a máš hotovo. :)


Meruňkové kuličky

Co budeš potřebovat?

- 100 g sušených meruněk
- 1/5 hrnku kokosu
- 1/5 hrnku kešu ořechů
- lžička chia semínek
- kapka vanilkového aroma
+ kokos na obalení


Postup

U těchhle kuliček Tě čeká vlastně to samý, jako u předchozího mini receptu. Opět stačí meruňky předem namočit, mixovat první ořechy, poté teprve všechno ostatní. Easy peasy.


Mimochodem, nevím, jestli jsem to jen já, nebo to tak mají i ostatní, ale sušený meruňky mi přijdou celkem sytý. Proto bohatě postačí menší kuličky. Hlavně je nezapomeň na závěr obalit v kokosu. :)
No, a jsme na konci. To jsou moje letošní Vánoce v jednom článku. :DD Pokud se do Štědrého dne na blogu nestihnu ozvat (což s největší pravděpodobností nestihnu), přeji Ti krásné svátky. Udělej si zásoby cukroví a bramborovýho salátu na rok dopředu, růst špíčků podpoř vyvalováním u pohádek a spi až do oběda. :)

Dobrou chuť a měj se krásně. :)


Nikol

Unknown

2 komentáře:

  1. Na curkoví muluju všemožné kuličky a ty meruňkové mě vůbec dostaly, vypadají skvěle a ještě k tomu nejsou ani tak nezdravé. Navnadila jsi mě, že bych ještě mohla něco takhle těsně před vánoci vytvořit. :)

    www.fakynn.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. Vypadá to skvěle :) díky za typ. Příští rok určitě zkusim

    OdpovědětVymazat