Citronovo-makové proteinové vafle | Read Eat and Live

Citronovo-makové proteinové vafle

Při vymýšlení meníčka nové Vinohradské kavárny, v níž mě budeš moct za dnů najít (o tom se určitě ještě rozepíšu), jsme zkoušeli i citronovo-makové lívance. Vynikající! Jestli se tam objeví, a myslím, že rozhodně jo, určitě se stav! Nebe v puse, vážně. Do tý doby jsem vlastně nikdy nemusela nic s citronovým těstem. To se teď však změnilo a v neděli večer, když jsem vymýšlela snídani na pondělí, jsem spatlala vaflové těsto inspirované právě těmito lívanci. Jen obsahují o něco víc proteinů a cizrnovou mouku, kterou teď zkouším.


Co budeš potřebovat?

- 2 vejce
- zralý banán
- odměrka vanilkového proteinu
- kůra ze 1/4 citronu
- lžíce máku
- 1/2 lžičky jedlé sody
- 2 lžíce kokosového mléka (z plechovky)
- 2 lžíce cizrnové mouky
- lžíce špaldové mouky
- lžíce jablečné vlákniny
- lžíce vanilkového pudinkuPostup

Jak vlastně na takové těsto? To je právě to kouzlo! Všechny ingredience hoď do mixéru, rozmixuj a je hotovo. Jen je možná lepší, když těsto uděláš večer předem. Přes noc ještě zhoustne a zrovna u vaflí jde právě o to, mít těsto co nejméně tekuté. :) Pak už jen naliješ lžíci a půl až dvě do každé části vaflovače, zaklapneš a čekáš, než zhasne světýlko. A snídaně je na světě. :)Dobrou chuť. :)Nikol

Nikol Mudrová

3 komentáře:

 1. Paráda!! Děkuji ti hrozně moc :) nebudeš tomu věřit, ale zrovna včera jsem si poprvé koupila cizrnovou mouku a jablečnou vlákninu, tak mám aspoň využití! Hned si dávám do záložek, abych na ně nezapomněla.

  https://wantbefitm.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhoda? Nemyslím si. :D :D A vůbec není zač. Taky se mi dlouhou dobu vafle lepily. Občas to je vaflovačem, ale tyhle by fungovat měly. Kdyby něco, zkus vaflovač ještě maličko potřít olivovým/kokosovým olejem. :)

   Vymazat
  2. Určitě to měl Vesmír v úmyslu :D Dobře, děkuji moc :)

   Vymazat