Night Run Hradec Králové | Read Eat and Live

Night Run Hradec Králové

Kdo už mé články čte delší dobu, asi ví, že se pravidelně účastním běžeckých závodů série Night Run. No, a na ten další, 13. května v Brně, mám pro někoho z vás jedno startovné. O tom ale na konci článku a teď se pojďme vrhnout na to, jaké to vůbec teď v sobotu bylo v Hradci Králové.


Díky Night Runu jsem se konečně dokopala k návštěvě Leničky, která tam studuje. Takže jsem vyrazila z Prahy už ráno, Hradec jsme si prošly, pořádně se najedly a bylo to bájo. Sluníčko, sem tam i příjemný teplo. Prostě začátek víkendu, jak má být. A musím říct... Hradec je zvláštní město. Na okraji totálně komunistický, asi jako náš Most. Ale v centru? Chvílemi mi připomínal Prahu, chvílemi dokonce i Amsterdam. Zvlášť v okolí řeky a na rádoby hradecké "Náplavce". Bydlet tam, jsem tam nejspíš každý den! Proti Praze nic nemám, Prahu zbožňuji, ale tady nebyli lidi! <3Největší objev byl však kavárna. Úplná náhoda. Díky Leničky "krátkému" výpadku orientačního smyslu jsme se ocitly před Café na kole, což je roztomilý malý podnik na konci náměstí s výběrovou kávou z předních (nejen) českých pražíren. Včetně Doubleshotu a La Bohéme. No nejdi tam! :) Navíc byla po celodenním chození energie opravdu potřeba.


To už byl ale čas na samotný běh. Nebo respektive... nějakou tu hodinku dvě jsem po Leničky odjezdu ještě měla. To jsme s Danem využili k vyfocení fotek, natáčení až... jsem se opět nestihla před startem pořádně rozcvičit. Za což si nadávám ještě teď a nožky mi kousek po kousku asi odumírají. Ale co... :D

Zleva Marek, já a Dan

V tu chvíli jsem byla vůbec ráda, že jsem před během neumrzla. Jak totiž odpoledne bylo teplo, večer už spíš nebylo. A já si vzala samozřejmě svojí slabší bundu. Jak jinak. :D Alespoň jsem se ale na start těšila více. Plus - jakmile se vyběhlo a já vlastně zjistila, kam běžíme, měla jsem vážně největší radost. Byla to ta krásná trasa, co jsme si s Leničkou předtím prošly - přes "Náplavku" podél řeky, přes park a historické centrum. 

Radost jsem samozřejmě měla jen asi první dva kilometry. Poté jsem začala cítit svůj nedostatek naběhaných kilometrů a zároveň čtvrteční zničující trénink nohou. Kolem třetího kilometru už byla potřeba veškerá má vůle, abych vůbec vydržela alespoň jakž takž běžet v tempu. Nohy pořád tuhly, lidi mě předbíhali. Musím říct, že se mi ještě žádný závod neběžel hůře. 

Poslední kilometr jsem však jakoby chytla novou energii. Konečně jsme se stočili k centru, já byla schopná pár závodníků předběhnout a konečně jsem přestala přemýšlet nad ztuhlýma nohama. Jenže. Najednou jsme přiběhli pod hradby a já moc dobře věděla, co následuje. Schody. Nechutně dlouhý. Až na náměstí. Fuj. I ty jsem však nakonec se zatnutýma nohama a dokonce bez zastavení zdolala, zatočila do cílové rovinky a zmohla se i na závěrečný sprint. Asi trochu pomohla vidina koláče v cíli, ale co. Nakonec jsem se spokojila s časem 0:31:21.83, což sice není pod půl hodiny, ale trasa stejně stejně byla o něco málo delší, než 5 kilometrů. Takže koláč byl určitě zaslouženej. Amen. :D


Pak už se jen čekalo na vyhlášení, které Dan také natáčel a celí promrzlí jsme mohli jet domů. Uf. Docela náročný, ale vážně supr užitý den. Děkuji všem. Jak Leničce, tak Danovi, Markovi i organizátorům. :)

A než to celé dnešní povídání ukončím, ještě se rychle vrátíme k startovnému, co jsem zmiňovala. Chceš se s námi zúčastnit Avon běhu na 5 kilometrů v rámci Night Runu v Brně? Pro bližší info mrkni na můj Instagram, kde soutěž právě probíhá. Ve zkratce však stačí jen sdílet Tvou fotku z běhu/před během/po běhu... prostě jakoukoliv s běžeckou tématikou a označit na ní mě - official_nikolmudrova. Já za týden, 8. května vylosuji vítěze a budu se těšit, až se s ním v Brně potkám. :)

Měj se krásně. :)Nikol

Nikol Mudrová

2 komentáře:

 1. Mě osobně se Hradec vůbec nelíbí :D
  Gratuluji k pěknému času :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl zvláštní, ale centrum je fakt pěkný! :D A děkuji. :)

   Vymazat