Photo diary I. | Read Eat and Live

Photo diary I.

V rámci prokrastinace nejraději prohlížím fotky. Vždycky se usmívám jak měsíček na hnoji a vzpomínám na ty pěkné chvíle, co se mi podařily zachytit (ať už lépe, či hůře). A když jsem touto činností strávila opět valnou část mého dnešního večera, rozhodla jsem se, že je na čase některé i zveřejnit. Zvlášť z posledních pár týdnů jich totiž pár skvělých mám. A kdo ví. Třeba se konečně ve focení zlepším, budu s sebou opravdu poctivě všude brát foťák a z tohoto článku se stane stálá rubrika. Radši to ale nebudu slibovat a pojďme začít s tím, co tu mám dnes. :)

Venku je zase krásně. Sluníčko, teplo. Prostě jaro. Čas na procházky. Náplavku, šlapadla, Petřín, Kyvadlo. Nebo třeba výšlapy na kopce kolem vesnice, kde bydlím.


Musím říct, že mi v zimě takovéto prochozené dny chyběly. Bezstarostné chvilky s těmi nejbližšími, sama se sebou. Nasávání slunečních paprsků. Mňamky ukořistěné po cestě. Dokonce i ta příjemná bolest nohou po příchodu domů.Ani nemluvím o běhání. Už se nemusím přemlouvat a soukat na sebe tisíce vrstev, jen abych neumrzla, než se zahřeju. Když mám chuť, prostě se seberu a vyběhnu. Kamkoliv. Nikdy jsem si nemyslela, že budu raději běhat jinde, než doma - v přírodě, mezi sysly, ovcemi a rozkvetlým řepkovým polem, po čemž bych se upšíkala, ale stejně to zbožňuju. Našla jsem si však své místečko i v Praze. Letenské sady, Kyvadlo. Dech beroucí výhled, nádherné západy slunce. Oáza klidu i přes všechny ty lidi. I když... o prvního máje byli někteří vážně na pěst, to uznávám. :D :D


I gastro zážitky si teď vychutnávám o chlup více. Po cestě do Banh-mi-ba bylo sice nechutně a pršelo, ale jídlo to teda rozhodně vylepšilo a určitě tam ještě zavítám. Celou jejich nabídku vyzkoušíme, viď Karčo? <3


Zato moje povelikonoční návštěva kavárny Mezi srnky byla doprovozena i sluníčkem. Já tedy po vítězné omeletě k snídani za "nejoriginálnější" (nebo spíš nejdrastičtější) vajíčko nemusela jet do školy tramvají, ale krásně jsem se prošla. A zápočťák se psal hned lépe. :)


Všudypřítomné sluníčko mi dokáže udělat radost i po ránu. Dokonce tak, že vstanu dříve a snídani udělám celé rodině. Navíc si už zase můžu dopřávat všechno to barevné ovoce. Borůvky, jahody, mango, maliny. Na mých největších oblíbencích posledních týdnů, samozřejmě. Lívance, ovesné kaše s pudingem, francouzské tousty slazené vanilkovými flavdrops (DOPORUČUJU! <3)  a nesmím zapomenout ani na avokádové chleby. :)

Foto deníček dneška musím ukončit jak jinak, než nejlepším dortem pro Karču. Perníčkový, s mascarpone. Prostě boží. Ale ne, že bych se chtěla chválit... :D Kdo chce recept, tak jsem si ho vypůjčila od Děvčete u plotny. :)


No, a než se s tebou nadobro rozloučím, chtěla bych ještě připomenout soutěž o startovné na sobotní Night Run v Brně. Probíhá už jen zítra, tak šup - vyběhni, vyfoť se, hoď to na Instagram a třeba vyhraješ. :) 


To je ale opravdu vše. Oči se mi po včerejší oslavě zavírají a to jsem si chtěla ještě číst. Konečně jsem se dostala k Emily Brontëové a její knížce Na větrné hůrce. Tak už moc se těším. Měj se krásně. :)


Nikol

Nikol Mudrová

6 komentářů: