Žvásty | Maturitní ples, Breakfastweek, Národní divadlo | Read Eat and Live

Žvásty | Maturitní ples, Breakfastweek, Národní divadlo

"Napíšu něco teď?" "Ne, prosím tě. Neblázni. Nebuď nedočkavá a počkej na fotky. Pak to bude milionkrát lepší. Protože fotky budou zatraceně skvělé. Protože osvětlení jsme měli špičkový. Protože prostě proto. Tak." :D Achjo. Je to vážně dilema a jediné rozumné východisko mi přijde napsat něco teď a něco i potom. Jasně. S fotkami to bude lepší, blablabla. Jenže teď jsem plná všech těch dojmů, které bych ráda zachytila co nejdřív. Ať se zachovají co nejlépe a mohu si za pár dní let pobrečet nad tím, jakou skvělou třídu jsem měla. Jak mi všichni budou moc moc chybět. Jak bych nejraději vrátila čas.


Sice nám ještě zbývá několik málo společných měsíců, ale... Po všech těch letech se všichni rozprchneme do různých koutů republiky a světa. Každý bude mít jiné zájmy, jiné životy. Už se nikdy všichni nesejdeme. Nebo alespoň ne tak často, jak bych chtěla. Klidně se s nimi budu znovu hádat celý víkend o programu plesu, budu na ně naštvaná, že mi snědli svačinu a vypili pití. Hlavně abychom náš čas mohli ještě trošičku natáhnout. Alespoň o pár dní, týdnů, měsíců, roků, století... :DTeď už ale začínám být až moc emocionální. To nejde. Sedím totiž ve studovně. Tady vážně brečet nechci, to si nechám opět na doma. :D

...Naštěstí zazvonilo, takže jsem stejně musela přestat psát. A být smutná. Uf. Jsem tedy jen o jednu školní hodinu unavenější a můžu se alespoň pokusit přejít k něčemu příjemnějšímu. Sice ještě dnes nebudu popisovat celý večer, nejspíše ani přípravy, ale něco málo bych nastínit mohla. 

Třeba to, že všechno, čeho jsme se báli, vyšlo. Vlastně vyšlo i to, čeho jsme se nebáli. Všechno vyšlo. Tradá. Program klapl na jedničku, při polonéze jsem se nezabila, půlnočko jsme zaimprovizovali jako špičkoví herci z Hollywoodu a pozor... všichni jsme vždycky byli tam, kde jsme měli být. Nikdo nechyběl na šerpování, přípitek, odšerpování, nikdo se nemusel shánět, prostě nic. Jakoby se hvězdy spojily a zařídily všechno za nás. Jinak si neumím vysvětlit, jak mohla taková banda jako my, takhle skvěle fungovat. Potlesk, fakt!


Další příjemnější téma by se již plesu netýkalo. Jedná se o něco úplně jiného, ovšem troufám si tvrdit, skoro stejně úžasného. Napínám Tě? Asi ne, když mě prozradil nadpis, co? Nevadí. Nadpis budeme ignorovat a já Ti teď nadšeně sdělím, co se celý týden děje. Je snídaňový týden! Teď, když už to víš, mi řekni, jak jsem na to sakra mohla přijít až v pondělí odpoledne? Já?! Zrovna já?! Ještě jedna otázka. Proč zrovna tenhle týden mám tak málo času na vaření snídaní? Parádička, vážně... Co jsem komu zase udělala?


I tak se ale hecnu, aby bylo jasno! I když v pátek o prázdniny vstávám dřív, než kdybych šla do školy a v sobotu bohužel také, já si přivstanu třeba ještě dříve. Tak. A máš to, karmo. Na mě nevyzraješ. Hahaha. 3:) Jen bych měla vymyslet, co speciálního si pro tento týden k snídani udělat. Nějakou novou kaši? Palačinky? Waffle? Nebo naopak vajíčka? Máš-li tedy nějaký nápad, sem s ním. Budu vděčná za všechno. :D

Ačkoliv bych se nejradši ještě rozplývala nad úžasností tohoto týdne a ještě raději bych všechny vyzývala do vaření úžasných snídaní, ale pravda je, že se mi zavírají oči. :D Beze srandy. To je tak, když jsou o víkendu přípravy na maturák, samotný maturák, uklízení sálu, rodinný oběd, v pondělí tělocvik a v úterý divadlo s příjezdem domů v jedenáct v noci. Ještě bych mohla zmínit, že středa je nehezkým dnem s vyučováním od sedmi. Ups.

Všechno se ale dá přežít. Zvlášť, když na tyto poslední dny budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Docela doufám, že si vzpomenu i u maturity, pokud si vytáhnu Ze života hmyzu, na čemž jsme s taťkou byli včera v Národním divadle. :D Ta hra byla totiž skvělá! Zbožňuji tu atmosféru tam.

Už ale vážně. To s tím zavíráním očí jsem myslela naprosto vážně. Je čas spánku (psáno ve dvě hodiny odpoledne :D), řekla bych. Proto se s Tebou pro dnešek loučím a doufám, že celý článek nebyl moc zmatený. Když ono se toho stalo tolik, že jsem se o to všechno musela podělit najednou. Pardón. A dobrou. :DNikol

Nikol Mudrová

2 komentáře:

  1. Je krásné, jak máš ráda svojí třídu :D Já osobně se těšila, jak od tamtud vypadnu :D Krásné fotky z maturiťáku :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc. :) A za třídu jsem opravdu ráda. I když je pravda, že ne každý má štěstí na tak skvělý kolektiv. :)

      Vymazat