Je kavárna zázračné místo? | Read Eat and Live

Je kavárna zázračné místo?

Právě jsem vylezla z kavárny a naprosto nepochopitelně (nebo pochopitelně?!) překypuji dojmy. Až tak, že tohle všechno píši teď, po cestě. Ťukám písmena do mobilu a doufám, že do nikoho nenarazím. Jenže kdybych začala až po příchodu domů, inspirace by byla fuč. Vím to. Stává se to vždycky.

Proto je mé před-novoroční předsevzetí psát vždy a všude. Jen co se objeví něco, o čem to půjde. Svým druhým předsevzetím se dostávám zpět ke svému dnešnímu důvodu. Slavnostně přísahám, že od teď se budu chodit co nejčastěji učit do kaváren. Člověk by neřekl, o kolik pak bude produktivnější!

Měla jsem důvod si dát dobrý dortík, latte. A esej, co jsem se snažila napsat v průběhu celého týdne (a skončila jsem u 3 řádků, z nichž 2 byly citace :D), jsem napsala za pouhé dvě hodinky.

Zázraky se dějí.

Zkus to taky! Místo válení se s notebookem v posteli zahoď pyžamo, obleč se, namaluj se a vyjdi do nějaké hezké kavárničky. Po cestě nadechuj čerstvý vzduch. Uklidni se. Inspiruj se. Pak si jen usrkni kávy a začni psát. Jde to lehce. :)


Mimochodem. Dnes to bylo Místo. Příště co? Potřebuji poradit. Nemáš nějakou oblíbenou, pražskou kavárnu? Nějaká v blízkosti Dejvic? Klidně i dál? :)Nikol

Nikol Mudrová

4 komentáře:

 1. Já miluji kavárny. Můžete si tam v klidu číst knihu, psát, relaxovat nebo si povídat s přáteli. Jsem pravidelný návštěvník malých kaváren. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 2. Taky se konečně chystám vyrazit sama, právě za účelem učení :) a ta tvá fotka mě přímo navnadila :D hezký článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, tak to jsem ráda. Je to fakt bezva místo na učení! :) A děkuji. :)

   Vymazat