Proteinové vafle | Read Eat and Live

Proteinové vafle

Nejlepší sváča víkendů? Pribináček! Všedních dnů? Rozhodně vafle, když už mám na bytě k dispozici vaflovač. <3 Abych však nespadla úplně do stereotypu a nejedla pořád to samý, střídám alespoň dvě verze - banánové a tyhle proteinové. Oboje jsou vynikající! Jenže lets face it... svačinka s pořádnou porcí proteinů se hodí vždycky. Ať ty svaly rostou, heh. Co budeš potřebovat?

- odměrka proteinu (čokoládovou kokosová příchuť)
- 2 vejce
- 3 a 1/2 lžíce špaldové mouky
- 1/3 hrnku mléka
- 3 lžičky jablkového pyré
- lžička chia semínek
- 1/2 lžičky jedlé sody
- kostka hořké čokolády


Postup

Jak tak koukám na svoje recepty poslední dobou, většinou píšu "hoď všechno do mixéru a rozmixuj". Tak ať se neopakuji, tentokrát hoď všechno do misky a promíchej. Bohatě stačí lžíci, ovšem když se ti bude chtít a těsto vyšleháš, určitě to nebude od věci. Jen nezapomeň kostku čokolády nejdříve rozkrájet na menší kousky. :) 


Těsto nech chvíli odpočinout, ať se chia semínka trochu nacucají. Čím hustší totiž vaflové těsto je, tím lépe.

Pak už nalij do vaflovače 3 lžíce těsta, přiklop a čekej, než zhasne světýlko.Lehký, co? Z celý várky máš přibližně 7 vaflí. Naprosto ideální pro můj meal preping. Dvě na sváču, dvě a dvě na snídaně a sváču druhý den a jedna jen tak, když někdy bude chuť (třeba hned). Nebo taky nemusíš být hamoun a rozdělit se, ale... Ale! #mojesvaly :D


A s čím mám takovou dobrůtku nejraději? Poslední dobou určitě s čokoládovým burákovým máslem od Bodylabu, plus všechno, co najdu doma. #nejsemtroškař Třeba takovej jogurt, jablečný pyré a ovoce, to je, prosím, královský kombo!

Nebo máš nějaký jiný návrh? Lepší kombo? Jestli jo, sem s ním. Jakoukoliv inspiraci beru! :D

Dobrou chuť! 

Nikol

Nikol Mudrová

2 komentáře:

  1. Díky za recept :-). Na vaflích teď ujíždíme a přítel bude za ty proteinové rád.

    OdpovědětVymazat