Kam v Praze na kafe? | Pražské kavárny č. I. | Read Eat and Live

Kam v Praze na kafe? | Pražské kavárny č. I.

Do Prahy jsem se děsně těšila. Na krásné procházky po Náplavce, metro a tramvaje, co mě všude odvezou, na školu, co nebude začínat v 7. Hlavně jsem se však těšila na kavárny. Zapadlé, roztomilé, klidné a plné inspirace. Se skvělou kávou a ještě lepšími zákusky. Naprosto jsem tomuto světu propadla. Dokonce víc, než jsem předpokládala. Jasně... věděla jsem, že tam holt budu utrácet svoje kapesné. Nemohla jsem se dočkat ani hlubokých rozhovorů s kamarády, či obyčejných malých girl talks nad hrnkem kávy. S čím jsem však nepočítala, je můj nový říkejme tomu "koníček". Samotná káva. Docela překvapivý na někoho, kdo si ještě před pár měsíci lil do kafe tuny mléka. Teď naopak vnímám ve filtrované kávě třeba tóny oříšků, čokolády, ovoce... Zkus to taky. :)

Zatím jsem ale přeci jen pouhý amatér, začátečník. Pro více odborný pohled určitě mrkni na blog Verči, u které stejně přicházím na většinu kaváren, kam jsem doposud zabloudila. A tady jsou ty nejlepší z nich. :)

La Bohéme Café

Mým úplně největším oblíbencem je zaručeně Vinohradský La Bohéme. V poměru kvality kávy, obsluhy i interiéru. Rozhodně sem doporučuji zajít. Pokaždé je to jeden velký zážitek. A pokud sháníš zrna do kávovaru doma, tady ti hezky poradí a určitě si vybereš. :)


Kavárna co hledá jméno

Hledáš něco vážně hipsterskýho? Industriální prostor Kavárny co hledá jméno se ti jistě zalíbí! Obsluze opět není co vytknout a co se kávy týče... tady je to pro mě taková srdeční záležitost - místo mé první filtrované kávy. Prozření. Nejen, že byla nečekaně výborná, ale já navíc zvládla projekt do školy, který bych normálně dělala x dní, za pouhé 3 hodiny. Teď se můžeme jen dohadovat, zda to bylo 300 mililitrovou náloží kofeinu, či tím kreativním prostředím. Tak, či onak, od onoho dne jsem milovník filtrovaných káv a učení v kavárnách.

Jen to chce trochu výdrže při hledání. Při mé první návštěvě jsme chodily s holkama po ulici sem tam, než nám došlo, kde je vlastně vchod. :DVNITROBLOCK

Když už je řeč o Kavárně co hledá jméno, za návštěvu stojí i její bráška VNITROBLOCK. Vlastně stejná káva, stejné občerstvení, super čuper obsluha a stejně "neviditelný" vchod :D. Jen o něco větší a více kulturně využívaný prostor v Holešovicích i s design obchodem, tanečním sálem, pidikinem a prý toho bude mnohem víc. Už se těším! A snad se už někdy vypravím i na ty Úterní ženy, kam se chystám od října, listopadu. Chodí někdo? :)


Mamma Coffee

Kde mi ale káva chutnala úplně nejvíc? Asi tady, v Mamma Coffee. Škoda jen, že už si nepamatuji, co ten den měli na mlýnku. Tenhle Aeropress byl totiž výborný. Úplně jemňounký, s výraznými tóny čokolády. Mňam. A pokud chceš ochutnat i něco ze středomořské, či blízkovýchodní kuchyně, jsi tu správně. 2 jedlíci ze 2 doporučují dýňový quiche a pitu s bramborem a hráškem. 


Oliver's coffee cup

Jelikož hned po kafi u Mamma Coffee mi nejvíc chutná právě to z La Bohéme, ráda chodím i do Oliver's coffee cup, kde ho také mají. Krom toho třeba i skvělé Matcha latte a hlavně naprosto nešizené dezerty. Vidíš tenhle malinový? Je vším, co mám na dortech ráda - linecké těsto, mascarpone, čokoláda i čerstvé ovoce. I moje fotografické já si poňuchňalo. :D Jo a abych nezapomněla, za zmínku určitě stojí i výhled přímo na Václavské náměstí a děsně pohodlná křesla. :)


Místo

Samozřejmě tu musí být i Dejvická pobočka Doubleshotu - Místo. Dřevěný a vzdušný interiér, výběrová káva a velká nabídka dezertů. Od těch největších a nejlákavějších prasárniček až po zdravější raw dorty. Stoprocentně plánuji vyzkoušet i vyhlášené sňídaňové lívance! Jen jednu nevýhodu tohle (M)místo má - rozhodneš-li se vyrazit na kafčo v době polední pauzy, zaručeně bude plno a jen těžko budeš hledat místo. Ano, tak je kavárna oblíbená! :)


Takto je, myslím, moje prozatímní top 6 kompletní. Hned, jakmile budu mít další typy a další kavárny odškrtnuty z mého "bucket listu", můžeš se těšit na update. :)

Jací jsou tvoji kavárenští oblíbenci? :)

Měj se krásně.Nikol

Nikol Mudrová

2 komentáře:

  1. Super rady :) doufám, že nějakou z nich navštívím, až se dostanu do Prahy :)

    OdpovědětVymazat