Proteinové matcha kuličky (raw) | Read Eat and Live

Proteinové matcha kuličky (raw)

Slibovala jsem recepty z matcha prášku, tak tady je třetí z nich (po kaši a veganských lívancích). Proteinové raw kuličky. Naprosto perfektní sváča před cvičením plná přírodních cukrů, zdravých tuků, proteinu a hlavně energie. Společně s kávou neexistuje lepší nakopávač.  #vyzkoušenozatebe 

Původně teda měly být z datlí, ale nakonec jsem vážně ráda, že v krámu datle nebyly. "Spokojila" jsem se se sušenými švestkami, které nejsou až tolik sladké. Tím pádem je chuť vážně vyvážená a sladkost úplně nepřeválcuje chuť vanilkového proteinu a ani matcha prášku. Perfecto! <3


Co budeš potřebovat?

- 200 g sušených švestek
- 1/2 hrnku slunečnicových semínek
- odměrka vanilkového proteinu
- 1/2 lžíce chia semínek
- lžička matcha prášku
- špetka soli

- kokos a sezamová semínka na obalení

(na 10 větších kuliček)Postup

Mimochodem, proč jsem se zrovna teď rozhodla pro raw kuličky? Konečně jsem si pořídila nový mixér, takže byla potřeba ho okamžitě vyzkoušet. A pak znovu na smoothie. A znovu na těsto na lívance. A znovu, znovu až... mi tak nějak nejde zapnout, takže ho jdu vracet. Achjo. -_- :D #karmaasi Ale nevadí. Ve 14 denní výpovědní lhůtě to je, takže bude novej. To ale jen tak na okraj. Teď pojďme kuchtit. 

Nebo spíš mixovat... 


Nejdřív rozmixuj slunečnicová semínka. Na mouku. Jo, a než začneš všechny přísady chystat, horkou vodou na chvíli zalij švestky - ať změknou.


No, a pak dej do mixéru i zbytek ingrediencí a mixuj, dokud se z nich nestane celistvé, mírně lepivé těsto. Nejspíš budeš muset přidat ještě 2 - 4 lžíce vody (třeba tu sladkou ze švestek).Teď už jen stačí vytvarovat kuličky, obalit je v kokosu a sezamových semínkách a máš hotovo. Skladovat doporučuji v ledničce, ony ještě trochu ztuhnou a jsou lepčí. :)Dobrou chuť. :)
Nikol

Nikol Mudrová

2 komentáře:

  1. To vypadá tak luxusně! A dát jako základ sušené švestky je super nápad :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Že jo. Normálně by mě to vůbec nenapadlo, ale kam se na ně hrabou datle. :D :)

      Vymazat